Kā aģentūrai LETA skaidrojusi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inga Vetere, Lielupē ledu «spridzināt nav kur, jo, pirmkārt, pie Jelgavas nevar spridzināt, otrkārt, tur ir ledus sablīvējums, un, ja sablīvētu ledu uzsit gaisā un tas nokrīt atpakaļ, tas pats vien paliek». Lai no ledus spridzināšanas būtu kāds labums, jāspridzina upes taisnais posms lielā garumā, ko reāli nav iespējams izdarīt, skaidroja VUGD preses pārstāve.
Lai palīdzētu Lielupes apkārtnes iedzīvotājiem, trešdien glābšanas darbos iesaistīts ledlauzis, aizgūts no Rīgas brīvostas, kas ledu lauzis Lielupes pietekā Buļļupē. Tiesa, tas ir pārāk liels, lai iekļūtu pašā Lielupē, savukārt mazākajiem ledlaužiem varētu pietrūkt spēka ledus laušanai. Ceturtdien glābēji sola mērīt ledus biezumu un mēģināt jaunus manevrus.
Šobrīd satiksmei slēgtas 18 Jelgavas ielas un vēl virkne pieguļošo ieliņu, zem ūdens ir daļa Pils salas, Uzvaras parks, kā arī hektāriem lielas platības pilsētas nomalēs Svētes, Platones, Vircavas upju pieguļošajās teritorijās.
I. Vetere norādīja, ka radušās problēmas arī Kurzemē - ar Ventu, kur pie Zlēku tilta no apkārtējās pasaules nošķirtas vairākas mājas. Citviet Latvijā pagaidām ir mierīgi, taču, lai sekmētu ledus iešanu, paredzēts spridzināt ledu. Jau trešdien Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji devās gan uz Pļaviņām, gan uz Liepājas pusi, lai izvērtētu, vai spridzināšana iespējama Bārtas upē. Trešdien karavīri un zemessargi apzināja apkārtnes iedzīvotājus un brīdināja par plānotajiem darbiem, un urba ledū caurumus, kur izvietot sprāgstvielas. Iedzīvotāji lūgti atturēties no spridzināšanas vietu apmeklēšanas.