Nekad neejiet mežā vieni paši, noteikti informējiet tuviniekus vai kaimiņus par to, uz kuru mežu konkrēti plānojat doties un pēc cik ilga laika plānojat atgriezties. Ir XXI gadsimts, tāpēc, dodoties sēņot vai ogot, nevajadzētu paļauties tikai uz senču metodēm, bet tomēr apbruņoties ar uzlādētu mobilo tālruni, kurā ir visi nepieciešamie numuri, uz kuriem zvanīt vajadzības gadījumā. Tāpat laikus vēlams padomāt par dažādu pazīšanās zīmju izstādīšanu mežā, kas palīdzēs orientēties un nepieciešamības gadījumā palīdzēs atrast ceļu ārā no meža. Vēl kāds aicinājums: dodoties mežā, ņemt līdzi svilpi. Gadījumā, ja būs nepieciešama palīdzība, tās skaņas ir tālu dzirdamas. Būtu labi paņemt līdzi arī kabatas bateriju.
Policijas pārstāvji aicina doties tikai uz labi pazīstamām vietām; senioriem vēlams - kopā ar kādu domubiedru. Ieteicams padomāt par apģērbu (vēlams - spilgtu), ko paņemt līdzi, ja gadītos apmaldīties, lai pastāv iespēja siltumam uzģērbt vēl kādu kārtu. Lieti noderētu arī kas dzerams, ēdams, bet ne alkohols.
Savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora vietnieks katastrofu medicīnas jautājumos Mārtiņš Šics iesaka parūpēties, lai būtu līdzi tie medikamenti, kuri saskaņā ar ārsta rekomendācijām nepieciešami ikdienas veselības problēmas risināšanai. Īpaši tas jāņem vērā sirds slimniekiem, ar cukura diabētu sirgstošajiem un alerģiskiem cilvēkiem. Der nodrošināties ar zālēm pret kukaiņu kodumiem un paņemt līdzi elastīgo saiti, kura var noderēt arī brūču pārsiešanai. «Lai cik tas būtu dārgi, senioriem iesaku iegādāties mobilo tālruni ar koordināšu noteicēju. Zvanot pa 113 vai 112, glābšanas dienesti, pateicoties tam, būs gatavi pieņemt izsaukumu pēc koordinātām, un tā ir liela priekšrocība. Noderēt var ne tikai mežā!» iesaka M. Šics.