Brigita Rozenbrika
Šo olimpisko spēļu atklāšana salīdzinājumā ar iepriekšējām likās sirsnīgāka, emocionālāka, dziļāk vērsta vēstures izzināšanā, uzsvarā, ka daba ir mūsu lielākā vērtība.
Salīdzinot augsto tehnoloģiju izmantošanu, šeit tās kalpoja kā izteiksmes līdzeklis emociju atklāšanā, nevis kā pašmērķis. Citos pasākumos ar pārspīlēto midžināšanos tās izpildītājus drīzāk nomāc.
Pārsteidza fantastiskā telpas izmantošana visās dimensijās, patika dekorāciju lakoniskā transformācija dažādos līmeņos. Neredzēts paņēmiens bija ekrāns trijos lokos, kas veidojās kā koka lapotnes, kalni un tas viss tik eleganti pazūd, jo izmantots gaisīgais materiāls. Brīnišķīga šķita videoprojekcija, filmētais materiāls veiksmīgi sasaistīts ar to, kas notiek uz vietas. Latvijas delegācija izskatījās ļoti labi, bez liekas ekstravagances, korekti un iederīgi kopējā folkloras un tautas stilā veidotajā ainā.
Zigmars Liepiņš
Komponists
Tas nenoliedzami ir pasaules lielākais šovs, kas notiek reizi divos gados - vasarā un ziemā. Salīdzinot ar spēļu atklāšanu Pekinā, kur tika izmantoti nenormāli specefekti, lielas tautas masas, Vankūverā priekšnesums bija veidots cilvēciskā dimensijā, lielāka loma piešķirta indivīdam.
Daudzas lietas šķita fantastiskas, izmantoti satriecoši efekti.
Manuprāt, arī muzikālie priekšnesumi bija izcili, un meklēt kritiskus vārdus ir pilnīgi lieki. Vienīgais iebildums un nepabeigtības sajūta radās ar lāpas iedegšanas momentu.
Prieks bija par Latvijas delegāciju, lai arī televīzijas ekrānā to varējām redzēt īsu brīdi. Divos vārdos - skaisti, lieliski.
Uģis Brikmanis
Režisors
Visemocionālāk es un, domāju, visi cilvēki pārdzīvoja ziņu par gruzīnu sportista nāvi viņa treniņbraucienā. Notikušais šo spēļu saukli «Ar kvēlojošām sirdīm» iedzīvināja un atgādināja, ka bez šova un tehnoloģiju varenības spēlēm ir cita dimensija un cits aspekts.
Mūzikla stilā veidotā olimpisko spēļu atklāšana nav man tuva. Diemžēl šovbiznesa ikonas, reklāmistu lietotās metaforas jau izmantotas līdz bezgalībai. Ar tehnoloģiju iespējām var panākt daudz ko, bet šajā gadījumā formula bija skaidra. Man pārsteigumu var sagādāt citās kultūrās dzīvojošas tautas, piemēram, spēļu norise Pekinā, neparasti būtu ziemas olimpiāde Indijā, Himalaju kalnos.
Savas prasības uzliek slēgtais stadions, un tādēļ, manuprāt, daudz kas no priekšnesuma skaistuma tika zaudēts. Tāpat kā emocionālo uztveri tiešraidē traucēja reklāma par filmu Muhtara atgriešanās.
Latvijas sportisti šajā parādē izskatījās pārliecinoši un korekti, pašcieņas pilni!
Niks Volmārs
LNT radošais direktors
Producenti olimpiskās spēles padarījuši par pasaules galveno notikumu, un cita grandiozāka pasākuma diez vai būs.
Atklāšanas ceremonijas norise man šķita gaumīga un šarmanta, precīzi tika uzburta ziemas noskaņa, lieliska scenogrāfija.
Uzskatu, ka strauji ekonomiski augošās, jaunattīstības vai ar impērijas ambīcijām pārņemtās valstis cenšas kaut ko pierādīt, tādēļ iepriekš redzētais Ķīnā šķita pārmērīga greznošanās, iespējams, kas līdzīgs notiks Sočos, bet Kanādai tas nebija jādara. Vankūverā vēsturiskās un kultūras vērtības tika atainotas bez liekām ārišķībām.
Neaprakstāms bija saviļņojums, kad TV ekrānos parādījās Latvijas delegācija, salīdzinot ar kaimiņiem lietuviešiem, piecreiz lielākā sastāvā un ļoti gaumīgi ģērbta, taču sarūgtināja mūsu sporta komentētāji. Ar savu stāstījumu viņi neprata aizraut, pasniegt informāciju tā, lai interesanti būtu arī skatītājam, kas tikai tagad sāk sekot sportistu gaitām un nav informēti.
Viktors Runtulis
Režisors Olimpisko spēļu atklāšana vizuālajā un aprīkojuma ziņā ir grandiozs pasākums. Aizkustināja, ka Vankuverā galvenās bija vispārcilvēciskās vērtības, jūtama tolerance pret visiem salīdzinājumā ar amerikāņiem.
Tehniskā ziņā pārsteigumu nebija, jo projekcija vairākos līmeņos un gaisa akrobātika ir sen izmantoti paņēmieni. Kvalitātes mīnusi bija dažas kļūmes un pauzes, piemēram, lāpas aizdegšanas aizkavēšanās. Manuprāt, vāja izrādījās dziesmu izvēle, radās diezgan holivudisks priekšstats.
Toties īstenas vērtības bija pamatiedzīvotāju etniskās melodijas, interesanta bija simbolikas izmantošana. Patika, kā izmantota zīmju valoda.
Līdzīgas izjūtas radās, redzot Latvijas delegāciju, kas ieradās priecīga un atbrīvota, šai saimei piederīga. Ne vairs kā mazi sprīdīši, bet jau kā savējie. Sen gaidīju un beidzot formas apģērbā pamanīju iestrādātas etnogrāfiskās zīmes, kuras dod enerģisko spēku, kas Latviju apvieno.