Dīvaini, bet, jo lielāks akvārijs, jo vieglāk to kopt un jo lielāka sistēma, jo tā stabilāka, tāpēc iesācējam lielu akvāriju ir grūtāk salaist dēlī, saka E. Silinieks. Lielā akvārijā var ielaist vairāk zivju, tās izaug lielas un skaistas. Izmaksas - Ls 80-700 atkarībā no tilpuma (70-500 l) un komplektācijas (ar akvārija tehniku vai bez). Tomēr minimālisti var izvēlēties mazus nanoakvārijus (no 2 l un no Ls 5) vai garneļu akvārijus (10-30 l, Ls 40-100).
Nepareizs gan ir uzskats, ka mazām zivīm vajag mazus akvārijus. Lielā akvārijā ļoti labi izskatās bariņš mazu zivtiņu. Jāņem vērā arī zivju sugu īpatnības, lai nav bēdīgs iznākums. Tāpēc jāsāk būtu ar zivju izvēli, konsultējoties zooveikalā. Zivju cenas ir Ls 1-10, bet ir arī par vairākiem desmitiem un pat simtiem latu. Iesākumā vajadzētu mēģināt ar vienkāršākām zivīm. Zivis barojot, nedrīkst pārcensties, jo bieži tās dodas uz viņsauli pārēšanās un aptaukošanās dēļ. E. Silinieks iesaka - ja uz pāris dienām jāaizbrauc, var nesatraukties un iegādāties speciālu barību vai arī automātu, kas barību dozē (pat līdz nedēļai).
Telpā akvārijam jāatrod vieta, kur gar to mazāk staigā, tālāk no loga, lai uz akvāriju nekristu tieši saules stari, tāpat nebūtu vēlams to novietot guļamistabā. Atkarībā no akvārija tilpuma un zivju sugas, tas jātīra 1-3 reizes mēnesī. Vispirms nolej ne vairāk kā trešdaļu ūdens un iztīra grunti ar speciālu sifonu. Labāk ūdeni noliet mazāk un biežāk nekā reti un daudz. Pilnībā ūdeni no akvārija nolej reizi gadā vai retāk, kad veic ģenerāltīrīšanu. Stiklu no iekšpuses notīra ar speciālu švammi un nolietā ūdens vietā pielej tīru, nostādinātu. Ja tas liekas sarežģīti, palīdzēs firmas, kas nodarbojas ar akvāriju apkopi.