Uzklausīt, atbalstīt, būt līdzās, kad pašam cilvēkam nolaižas rokas un šķiet, ka dzīve irst pa vīlēm un nekas nav labojams. Krīzes konsultantu uzdevums ir atjaunot cerību, ka ir iespējams turpināt dzīvi pēc krīzes pārvarēšanas, lai cik arī izmisis un bezspēcīgs cilvēks patlaban justos.
Zvana ar dažādām grūtībām, tomēr visbiežākais iemesls ir vientulība, attiecību problēmas, pārciesta fiziska vai emocionāla vardarbība, bažas par veselības stāvokli. Vidēji reizi nedēļā zvana cilvēks ar pašnāvības domām vai vēlmi izdarīt pašnāvību. Zvans pa krīzes tālruni bieži vien ir pēdējais izmisušā sauciens pēc palīdzības. Sarunā ar cilvēku spējam atvieglot viņa emocionālās ciešanas, kas bieži vien ir saistītas ar to, ka problēma ir ieilgusi. Krīzes tālruņa konsultants ir cilvēks, kurš pieņem zvanītāju tādu, kāds viņš ir, un ir līdzās ar zvanītāju tik ilgi, cik nepieciešams, lai zvanītājs saskatītu problēmas risināšanas iespējas un mierīgu sirdi varētu atgriezties dzīvē, lai risinātu izveidojušos situāciju. Zvanītāji bieži mēdz uzdot jautājumu «ko darīt?», taču jārēķinās, ka neviens cits, izņemot viņu pašu, nezina, kā labāk risināt situāciju. Krīzes tālruņa konsultants var «plecu pie pleca» atbalstīt zvanītāju, un tie kopā var mēģināt rast risinājumus krīzes pārvarēšanai, taču gala lēmums vienmēr būs jāpieņem pašam zvanītājam.
Pa krīzes tālruni var zvanīt visi, kuri izjūt tādu nepieciešamību. Zvans var būt saistīts ar kādu dzīves problēmu, kuru grūti pārvarēt vai emocionāli izturēt. Vienas sarunas laikā nav iespējams atrisināt visas dzīves problēmas - ar to jārēķinās. Tādēļ Skalbes piedāvā arī individuālās psihologa un psihoterapeita konsultācijas, kuras ir veiksmīgāks risinājums, ja cilvēkam ir svarīgi redzēt otru cilvēku un padziļināti analizēt savu dzīvi un problēmu izcelsmi, sakārtot domas, emocijas, un pieņemt sev nozīmīgus lēmumus.
Pašreiz Krīžu un konsultāciju centrs Skalbes piedāvā unikālu iespēju saņemt līdz 10 bezmaksas konsultācijām. Bezmaksas konsultācijas var saņemt rīdzinieki, kuri zaudējuši darbu vai nesen pensionējušies. Cilvēki ar invaliditāti vai ģimenes locekļi, kuru ģimenē ir kāds invalīds. Pieaugušie un bērni, kuri cieš no fiziskas vai emocionālas vardarbības. Ir iespējams saņemt arī bezmaksas jurista konsultācijas.
Papildu informāciju var uzzināt mājaslapā www.skalbes.lv vai zvanot pa tālruni 67222922 vai 27722292 no 9.00 līdz 17.00.
Anonīma krīzes saruna ir pieejama visu diennakti darbdienās, brīvdienās un svētku dienās pa tālruni 67222922 (Lattelecom) vai 27722292 (Bite).