2007 Duas Quintas Ramos Pinto, Douro. Šajā gadījumā mums ir darīšana ar tradicionālajām portvīna vīnogu šķirnēm, kuras sniedz arī portvīnam raksturīgo aromātu nianses. Tas arī ir saprotams, jo Ramos Pinto ir pazīstama tieši ar saviem portvīniem. Bet, laikam ritot, mazinājies stiprināto vīnu patēriņš, un vīndarītava veiksmīgi apgūst nestiprināto vīnu lauciņu.
Tagad pārceļamies otrpus robežai. Kad, vairāk nekā pirms 15 gadiem viesojos Spānijā, gids spānis starp stāstiem par Gaudi šedevriem, Kolumba iekarojumiem un flamenko apjūsmošanu bilda: ja vēlaties iegādāties vīnu (būtu gan savādi doties uz Spāniju un izvairīties no vīna baudīšanas), atcerieties vienu vārdu Larjoha. Tas esot drošs pirkums, vismaz starp sarkanvīniem. Gadu gaitā tas tiešām ir apstiprinājies.
2001 Marques de Caceres, Reserva. Firmas dibinātājs Henrijs Forners guvis nepārvērtējamu pieredzi Bordo, būdams Chᅢᄁteau Camensac un Chᅢᄁteau Larose-Trintaudon īpašnieks. Tur gūtās zināšanas vīna darīšanā, īpaši prasmīga franču ozolkoka mucu izmantošana, kas pirms tam nebija ierasta prakse, tiek novērtētas jau 40 gadu.
Izmantojot tās, tiek radīts viens no veiksmīgākajiem mūsdienu Larjohas vīniem, kas ar savu rubīnsarkano krāsu un intensīvo augļu aromātu pārņem ikvienu vīna cienītāju. Vīns ir jauneklīgs, sprigans un komplekss savos deviņos gados. Jāņem vērā, ka 2001. gads ir pieskaitāms trim četriem izcilākajiem vīnogu ražas gadiem pēdējos 20-30 gados. Tātad vīna mūžs nebeigsies ne šodien, ne rīt, bet priecēs mūs vēl vismaz piecus līdz septiņus gadus.