«Nav tik daudz trako, kas būtu ar mieru startēt nobraucienā. Ar labu fizisko gatavību nepietiek, jābūt arī mentāli atbilstošam. Roberts tāds ir,» Dinārs Doršs skaidro, kāpēc Rode pēc normatīva traucies ātrākajā un sarežģītākajā disciplīnā.
Latvijā trenēties nav iespējams. Nobrauciena garums ir ap trim kilometriem, bet Latvijā nav garākas trases par 500 metriem. Tas ir tikpat, cik slidotājam ledus peļķē. «Nobraucienā ir jātraucas lielā ātrumā, bet Latvijā var tik vien kā ieskrieties,» tāpēc Robertam «ārzemes» ir kā otrās mājas. «Protams, tas ir sarežģītāk nekā tad, ja visu varētu darīt uz vietas. Latvijā, kamēr neesi labs, neviens nemaksā, taču man nav iemesla sūdzēties. Paldies atbalstītājiem, arī federācija dara, ko var.»
Robertam A normatīvs un kvalificēšanās Vankūverai nāca kā patīkams pārsteigums. «Sākumā nemaz tik labi neveicās, taču rudenī sekoja straujš lēciens. Viss bija pakārtots tam, lai kvalificētos, tāpēc par gatavošanos Vankūverai nebija laika domāt. Zinu, ka spēlēs būšu beigu galā, jo olimpiskajās spēlēs nobraucienā švako vispār nebūs. Šajā disciplīnā startē tikai ar A normatīvu.» Rode elitē startējis tikai pasaules čempionātos un Pasaules kausa izcīņas atsevišķos posmos. Rode (22) uz slēpēm ir kopš četru gadu vecuma. «Visu mūžu slēpots, tāpēc arī liels gandarījums par kvalificēšanos. Būs liels gods pārstāvēt Latviju!»