Tajā bija LTF vadošie cilvēki Dainis Īvāns, Ivars Godmanis, Jānis Škapars, Sandra Kalniete, Jānis Dinevičs un Jānis Kinna.
Ik pa laikam ir bijuši mēģinājumi koalīcijas padomes apkarot kā neleģitīmu institūciju, kurā lemtajam pēc tam nākas pakļauties ministriem un deputātiem it kā bez tiesībām uz savu viedokli, lai gan tie nav juridiski saistoši lēmumi. Taču vienmēr šī cīņa tās sācējam ir beigusies bez pamanāmiem rezultātiem. Jaunā laika līderis Einars Repše, nākot pie varas 2002. gadā, kā premjers nolēma atteikties no koalīcijas līguma, tā vietā piedāvājot visu koalīcijas frakciju deputātu kopsēdi, kurā varēja piedalīties arī žurnālisti un kuru priekšā notika izrādīšanās. Tajā pašā laikā daži ministri pie premjera nedēļām nevarēja piekļūt, lai divatā parunātu, jo saziņai ar viņiem E. Repše bija deleģējis savu padomnieku Danu Titavu. Tieši E. Repše iedibināja arī atklātās valdības sēdes, kuras atcelt neviens premjers pēc tam nav riskējis, lai cik ļoti būtu to vēlējies. Tagad gan var pamanīt, ka pakāpeniski, sākot jau ar Aigara Kalvīša (TP) valdību, tās ir pārveidotas par atklātajām sēdēm pēc nepieciešamības - jautājumi, par kuriem paredzamas asākas partneru diskusijas, tiek pārcelti uz sēdes slēgto daļu, pat ja tajā netiek apspriesta valsts noslēpumu saturoša informācija.
Dažādos laikos koalīcijas sēdes bijušas atšķirīgas. Tās ir sauktas arī par valdības partiju sadarbības padomes sēdēm, kā tas ir arī tagad. Otrais Latvijas ceļa deleģētais premjers Māris Gailis atceras, ka viņa laikā bijušas ministru brokastis, kādas rīkojis arī Andris Šķēle, tomēr - ne vairs valdības mājas ēdnīcā, bet gan restorānā. M. Gailis atminas, ka par koalīcijas padomi kā jautājumu saskaņošanas vietu LC izšķīries, konsultējoties ar juristu Egilu Levitu un iepazīstot citu valstu pieredzi. Cituprāt, tieši E. Levits, ar kuru Dienai nav izdevies sazināties, ir piedāvājis izmantot Vācijas pieredzi. M. Gaiļa vadītās koalīcijas sēdēs jautājumi bija saskaņoti tā, ka valdības sēdēs balsošana parasti nebija nepieciešama. «Tā bija diskusija prāta vētras stadijā, kurā ikviens var izteikt muļķīgu domu, bet tu nedrīksti to apsmiet, taču no desmit muļķīgām idejām viena var izrādīties gaiša doma,» skaidro M. Gailis, tā pamatojot, kāpēc šīm sēdēm ir jābūt slēgtām. Ja būtu atklātās, mediji paņemtu tieši to paradoksālāko ideju. Ministru brokastis bija arī A. Kalvīša valdības laikā. «Tur nepieņēma lēmumus, tur tos sagatavoja,» tagad Dienai uzsvēra bijušais valdības vadītājs, uzskatot to par racionālu parlamentārās demokrātijas pārvaldes instrumentu, ar kura palīdzību notiek viedokļu tuvināšana. Tāpat vienmēr katrai partijai ir bijušas savas šaurāka loka neafišētās sanāksmes. Piemēram, Tautas partijas līderi un ietekmīgie cilvēki savulaik tikās svētdienas vakaros.