Pētot, kas notiek Ventspilī, ir skaidrs, ka tieši sanaidojušos īpašnieku civiltiesiski strīdi par ietekmi miljonus vērtos uzņēmumos bija galvenais iemesls, kas pirms nedēļas vainagojās ar Valsts policijas Kurzemes reģionālās pārvaldes policistu ierašanos Ventbunkera birojā. Neskaidri aizvien ir jautājumi, kāpēc policija iesaistījās, kurš deva atļauju un vai spēka pielietojums bija adekvāts. VP amatpersonas atbildes sola ātrākais pēc Lieldienām, kad varētu noslēgties VP Iekšējā izmeklēšanas biroja sāktā dienesta pārbaude.
Policisti, kas piedalījās Ventbunkera biroja ieņemšanā, uz Ventspili brauca no Liepājas, savukārt Ventspils iecirkņa policija par notikumiem uzzināja, kad bija izskanējuši jau pirmie šāvieni. VP Kurzemes reģiona pārvalde bruņoto uzbrukumu Ventbunkeram oficiāli sauc par sankcionētu pārbaudi, kas īstenota pēc ar R. Meroni ietekmē esošās uzņēmumu valdes locekļu iesniegumiem par to, ka viņi nevarot iekļūt savās darba telpās.
Viena no versijām, kāpēc operācijai Ventspilī izmantoti Liepājas policisti, saistīta ar faktu, ka Ventspils iecirkņa policijas priekšnieks Didzis Vilemsons neesot reaģējis uz valdes locekļu viņam sūtītajām sūdzībām. Tāpēc, meklējot apkārtceļus, iesaistīta Kurzemes reģionālā pārvalde un Liepājas policisti. Netiek izslēgts, ka palīdzīgu roku policijas pārliecināšanā, ka jāpielieto spēks, lai ar R. Meroni interesēm saistītie valdes locekļi iekļūtu uzņēmuma birojā, sniegusi kāda ietekmīga amatpersona.
D. Vilemsons pārmetumus, ka laikus nav reaģējis, noliedz. Tomēr ar Iekšlietu ministriju saistītas amatpersonas uzsver, ka D. Vilemsons, visticamāk, nav vēlējies iesaistīties Ventbunkera konflikta risināšanā, jo ir labās attiecībās ar O. Stepanovu. Tieši pret viņa un pārējo tā saukto Lemberga oponentu pārstāvēto Ventbunkera valdi un tās nolīgto apsardzes firmu TM Security tika vērsts policijas iebrukums. Ciešu saikni ar O. Stepanovu Ventspils iecirkņa policijas šefs noliedz.