Rituālo slepkavību īstenošanā, pēc policijas teiktā, «iesaistījās ļoti daudz cilvēku». Kulta biedri uzbruka tuvējās lauku apkārtnes iedzīvotājiem un nogalināja upurus ar krūmu šķērēm. «Mēs zinām, ka tā ir ļoti plaši izplatīta kustība,» par kargo kultu stāstīja Madangas policijas priekšnieks Entonijs Bagambi, piebilstot, ka precīzāki uzbrukuma motīvi nav zināmi.
Kargo kulta jeb lidmašīnu pielūdzēju kustības pirmsākumi meklējami Melanēzijas reģionā ap Otro pasaules karu. Tolaik ar kravas lidaparātiem uz salām tika piegādāti ASV bruņoto spēku sūtījumi, kuros ietilpa apģērbi, medikamenti, pārtikas konservi, teltis, ieroči u. tml. Kravas paciņas bija domātas karavīriem, taču tie nereti dalījās ar izpalīgiem salinieku vidū.
Līdz ar karu pārtrūka arī sūtījumi. Salinieki domāja, ka, atdarinot kareivjus, spēs pievilināt «dievu sūtītās» kastes. Iezemieši cēla koka dispečeru torņus, no palmām veidoja lidmašīnu maketus un veidoja improvizētus skrejceļus, kurus rituāla laikā izgaismoja ar lāpām. Uz ausīm sekotāji lika koka austiņas un atdarināja lidaparāta nosēšanās skaņas. Taču viena no svarīgākajām rituāla sastāvdaļām bija biedru maršēšana. Atdarinot amerikāņu karavīrus, lidmašīnu pielūdzēji maršēja, vicinot ASV karogus, turot no koka veidotas ieroču imitācijas, viņu krūtis greznoja abreviatūra «USA».
Lai gan pēdējā pusgadsimta laikā kulta popularitāte ievērojami kritusies un lielākā daļa šīs kustības atzaru ir pazudusi, Melanēzijas reģionā aizvien atrodami lidmašīnu pielūdzēji.