No 15 mandātiem 14 ir ieguvis Salacgrīvas mēra Dagņa Strauberga pārstāvētais saraksts, 12 vietu ir Siguldas mēra Uģa Mitrēvica un Tukuma mēra Jura Šulca vadītajām komandām. Kuldīgas domes priekšsēde Inga Bērziņa, Aizkraukles mērs Leons Līdums, Auces domes priekšsēdis Gints Kaminskis (ZZS) un Līvānu mērs Andris Vaivods nodrošinājuši 11 mandātu. Amatu ir izredzes saglabāt arī lielai daļai nelielo novadu vadītāju, kuru sarakstiem ir piecas sešas vietas, bet tas ir pietiekami, lai būtu vairākums. Mazajos novados šogad vēlēja vairs tikai deviņus deputātus. Dažos no viņiem iekļuvuši vairāki bijušie mēri, kā Rucavas un Dundagas novadā. Rucavā spēku samērs starp viņu sarakstiem ir līdzīgs, bet Dundagā vairāk paveicies Gunāram Laicānam.
Trīs deputāti, kuri kādreiz vadījuši pašvaldību, būs arī Balvu novada domē - tagadējais mērs Andris Kazinovskis (LZS), Jānis Trupovnieks (LZP) un Ināra Ņikuļina, kura tagad pārstāv Latgales partiju. Šī nav vienīgā pašvaldība, kurā zaļie cīnīsies ar zemsaviešiem, - Rojas novadā tagadējā priekšsēdētāja Eva Kārkliņa (Latvijas Zaļā partija) konkurēs ar bijušo mēru Jāni Žoludu no LZS, jo abiem sarakstiem ir vienāds deputātu skaits.
Ir vairāki novadi, kuros pie varas ir iespēja atgriezties cilvēkiem, kas šīs pašvaldības reiz jau vadījuši. Valkas novadā pārliecinoši uzvarējis bijušā mēra Venta Armanda Kraukļa vadītais Vidzemes partijas saraksts, Kandavā septiņus no 15 mandātiem ieguvusi Latvijas Zemnieku savienība, kurā ir bijušais mērs Alfrēds Ķieģelis. Savukārt Aizputes novadā tagadējais mērs Aivars Šilis un bijušais pašvaldības vadītājs Pēteris Hanka abi startēja no ZZS, kas ieguva deviņas vietas, bet P. Hanka vairs nesaņēma iekļūšanai domē nepieciešamo atbalstu. Vēl ir vietējie līderi, kas ievērojami palielinājuši savu ietekmi salīdzinājumā ar iepriekšējām vēlēšanām, kā Ikšķiles domes priekšsēdis Indulis Trapiņš no Vienotības, kurai tagad būs astoņi no 15 mandātiem. Visticamāk, tieši amats ir devis iespēju palielināt atbalstu.
Taču ne visur ar to ir pietiekami. Ogres novada vadītājs Edvīns Bartkevičs un Jēkabpils mērs Leonīds Salcevičs jau ļoti ilgi vada pašvaldību, bet gan vienam, gan otram būs nepieciešamas koalīcijas veidošanas sarunas, lai amatu saglabātu. Arī Madonas novada domes priekšsēdim Andrejam Ceļapīteram (Vienotība) ar sešām balsīm būs par maz, lai paliktu amatā, taču viņš atsaucas uz labo sadarbību ar Latvijas Zemnieku savienību, kurai ir piecas vietas, - ja partijas arī turpmāk vienosies strādāt kopā, Madonas novadā vadība nemainīsies.
Tiesa, arī uzvara vēlēšanās ne vienmēr nodrošina varu. Pirms četriem gadiem Talsu novadā uzvarēja Tautas partija, kuras līderis bija Aivars Lācarus, bet pārējās partijas vienojās pret TP un atstāja to opozīcijā. Arī šogad Talsu novadā vinnēja nu jau reģionālās partijas saraksts, kura galvgalī ir A. Lācarus. Viņš cer, ka aizvadītā sasaukuma sliktā pieredze un domes vadības maiņa īsi pirms vēlēšanām neatkārtosies. Viņš ir gatavs runāt ar visām partijām - arī ar oponentiem no ZZS, kurai tagad ir trīs vietas. Saldus domes priekšsēdētājas Indras Rassas sarakstam arī ir tikai par vienu vietu vairāk nekā konkurentiem no Vienotības, kurai ir četri mandāti - tikpat, cik ZZS, kurai būs būtiska loma koalīcijas sarunās. Viļānu novadā Latvijas Zemnieku savienības sarakstā vairs neatradās vieta līdzšinējam mēram Arnoldam Pudulim - viņu pie sevis uzaicināja Saskaņas centrs un uzvarēja ar sešām vietām, pārējiem domē būs viens vai divi mandāti - arī Zemnieku savienībai.