Viena cilvēka piemērs
Sajutusi praktiskā menedžmenta zināšanu nepietiekamību, Kristīne nupat iestājusies Latvijas Kultūras akadēmijas maģistrantūrā. Tiek gatavoti sižeti LTV1 raidījumam 100 g kultūras, top dokumentālā filma par Latvijā maz zināmo somu kinorežisoru melodrāmas meistaru Teivo Tulio, kurš pirmos desmit mūža gadus nodzīvojis Latgalē - tagadējā Rēzeknes rajona Ilzeskalna pagastā. Kinorežisors Aki Kaurismeki par viņu teicis: «Viņš ir visievērojamākais melodrāmas režisors kino vēsturē. Un te es domāju - pasaules mērogā.» Pēc Otrā pasaules kara, kad nomainās kinostrāvojumi, sevi piesaka neoreālisms un «jaunais vilnis», Teivo Tulio shematiski izkāpinātās melodrāmas nevienu vairs nesaista. Viņš pilnībā norobežojas no sabiedrības. 80.gados viņu no jauna atklāj somu zinātnieku jaunā paaudze un sākas Teivo Tulio renesanse - izdotas visas filmas, krāšņi ilustrēti pētījumi, kur fotogrāfijās redzams austrumnieciski skaistais, par «somu Valentīno» un «somu Navarro» dēvētais aktieris un režisors, kurš savās atmiņās rakstījis, ka bieži uzskatīts gan par poli, gan krievu, gan kirgīzu un diez ko vēl. Patiesībā - melnīgsnējums nāk no turkiem. 2012.gadā būs Teivo Tulio, īstajā vārdā Teodora Tugaja, simtgade. K.Želves iecere - ne vien pabeigt savu filmu par kinorežisora sarežģīto likteni, bet Latvijā sarīkot arī viņa filmu retrospekciju.
Šajā dzīves periodā Kristīnei būtisks ir piemērs, cik daudz var izdarīt viens cilvēks: «Kaut vai Rundāles pils... Protams, tur ir strādājuši speciālisti, cilvēku grupa, atbalstījuši ieinteresētie, tomēr vispirms Imantam Lancmanim tas gadu gaitā ir bijis svarīgi. Domāju, ka arī viņš ir saņēmis pietiekami daudz noraidījumu un neizpratnes, bet tomēr viņš to ir izdarījis.» Tā netieši ir K.Želves atbilde uz jautājumu, kā 100 g kultūras ir izdevies paglābties no «reorganizācijas», likvidējot vai pievienojot, piemēram, Sporta studijai vai Naudas zīmēm. Vai viņa ir gatava aukstasinīgi argumentēt kultūras nepieciešamību, saskaroties ar tumsonīgu demagoģiju - pašlaik ir valstiski svarīgākas lietas, par kultūru parunāsim pēc tam.
Nevaimanāsim
K.Želve: «Reformas ir nepieciešamas pilnīgi noteikti visā valstī, tai skaitā - kultūrā. Mēs nevaram visu laiku tikai vaimanāt - dodiet mums naudu, tad viss būs labi. Tikai jautājums, cik tās būs kvalitatīvas. Man liekas, mēs brīžam nepadomājam, ka dzīvosim arī pēc krīzes. Ja viss būs reformēts un likvidēts, atjaunot būs daudz grūtāk, pat neiespējami.» Finansējums raidījumam pietiek līdz jaungadam. Šajā laikā no otrdienas līdz piektdienai LTV1 tiešraidē būs redzams raidījums 100 g kultūras. Raidījuma tālākā nākotne nav zināma. Tradicionāli Kristīne Želve pamīšus ar literatūrkritiķi Arno Jundzi studijā aicinās vienu vai vairākus viesus. Augustā raidījuma sākums - plkst.19.00, atkārtojums tās pašas dienas programmas beigās (ap pusnakti), bet jau septembrī 100 g kultūras varēs redzēt plkst.19.30.