Pirmās diskusijas laikā dalībnieki visvairāk iztirzāja jautājumu par izglītību no sešu gadu vecuma, nepieciešamajām pārmaiņām mācību saturā un skolotāju motivāciju.
«Es te nenācu dzisināt ar jums muti, es gribu dabūt cilvēkus, kas iesaistās,» tikšanās noslēgumā uzaicinātajiem dalībniekiem teica R. Ķīlis. Uz nākamo tikšanos viņš sola kopā ar savu komandu sagatavot piedāvājumu, kā risināt šīs diskusijas laikā izskanējušās problēmas, ko nodos dalībniekiem «izkritizēšanai» un papildināšanai. Tāpat sanākušos viņš lūdz apdomāt, «no kā varētu atbrīvoties», lai tā vietā strādātu pie kvalitātes celšanas. Ministrs vēlētos šādas diskusijas rīkot reizi mēnesī un dalībnieku skaitu saglabāt līdzīgu. Citādi, skaitam augot, šāda formāta tikšanos būs grūti vadīt, uzskata R. Ķīlis, kurš trešdien bija uzņēmies moderatora lomu un pats sarunā galvenokārt iesaistījās tikai, lai runātājiem uzdotu precizējošus jautājumus. Nedaudz vairāk par 20 sanākušo dalībnieku vidū bija dažādu vecāku biedrību, pedagogu, pašvaldību, ar izglītību saistītu valsts institūciju, kā arī skolotājiem atbalstu sniedzošu organizāciju pārstāvji.
Diskusijas ievadā sanākušie runāja par tā dēvētajiem sešgadniekiem. Klātesošo teiktais liecināja, ka viņi nepretojas šai iecerei, bet gan formai, kā tā varētu tikt īstenota. «Mazajās klasēs nevajadzētu sēdēt solā,» uzskata vecāku iniciatīvas grupas pārstāve Diāna Blūma. «Bērns no pirmsskolas aiziet uz sākumskolu un vairs negrib mācīties. Runa ir tieši par vidi,» viņai piebalsoja biedrības Vecāki par izglītību pārstāve Jana Simonovska, piebilstot, ka pirmsskolu pedagogi ir labi izglītoti bērnu psiholoģijā, kas šajā vecumā ir svarīgi. Pēcāk attīstījās temats par skolotāju motivāciju, kuru galvenokārt varot audzēt finansiāls atbalsts.
Runājot par vecāku lomu izglītības procesā, klātesošie pauda pretrunīgus viedokļus. No vienas puses, vecāku organizāciju pārstāvji sūdzējās, ka viņiem pietrūkst atbalsta un nereti viņus nevēlas uzklausīt. Tajā pašā laikā citi pauda, ka vecāku interese par skolā notiekošo mēdz būt nepietiekama. Piemēram, vecāku biedrības VISI pētījums liecina, ka Latgalē par bērnu skolas gaitām interesējas 20% vecāku.