Ķīnas iedzīvotāji pēdējos gados aizvien aktīvāk izmanto dažādus sociālos tīklus, lai diskutētu par politiku un kritizētu varasiestādes, neskatoties uz valsts ieviesto stingro cenzūru. Tādēļ Ķīnas drošības iestādes pastiprina kontroli pār šīm vietnēm.
Ķīnas Augstākā tiesa pirmdien paziņoja, ka par «bezatbildīgām baumām», kuras tiek plaši izplatītas internetā, to autori var saņemt līdz pat trim gadiem ilgu cietumsodu. Cilvēku varēs apsūdzēt par nepatiesu ziņu izplatīšanu, ja uz viņa publicētajām baumām «uzklikšķinās» vismaz 5000 interneta lietotāju vai tās pārpublicē vismaz 500 reižu, vēsta Reuters.
Par «sevišķi nopietnu» gadījumu uzskatīšot interneta baumas, kas izraisa garīgas ciešanas cilvēkiem, kuri pakļauti šai informācijai. Līdzīgi būšot ar gadījumiem, kad nepatiesa informācija izraisa protestus, etniskus vai reliģiskus nemierus vai rada «sliktu starptautisko efektu».
Ķīnā populārās īso ziņojumu vietnes Sina Weibo lietotāji pauduši dusmas par jaunajiem noteikumiem. «Tie ir nekonstitucionāli un laupa cilvēkiem viņu vārda brīvību,» rakstīja kāds aizkaitināts lietotājs.
Viens no pēdējā laika skaļākajiem interneta baumu gadījumiem Ķīnā bija joks, ka Guandunas provincē restorānos var nobaudīt zupu, kuras sastāvā esot mirušu mazuļu gaļa. Šī ziņa guva plašu publicitāti arī ārvalstīs.