Tradīciju kropļošana
Cilvēktiesību aizsardzības organizācijas Human Rights Watch (HRW) ziņojums liecina, ka šādi gadījumi Ķīnā nav nekāds retums. Pekinā darbojas līdz pat 50 pagrīdes cietumu, kuros nonāk ļaudis, kas uzdrošinājušies sūdzēties par amatpersonu patvaļu. Viņi tiek pazemoti, sisti un izsmieti, kamēr piekrīt atteikties no savām pretenzijām. Ieslodzītajiem nemitīgi tiek izteikti dažādi draudi. Piemēram, kādai 42 gadus vecai sievietei sargi draudējuši, ka bēgšanas mēģinājuma gadījumā viņa tiks aizvesta uz vīriešu cietumu, kur ieslodzītie pēc kārtas viņu izvarotu.
Ķīnā ir senas sūdzību iesniegšanas tradīcijas, pēc kurām provinces iedzīvotājiem ir tiesības vērsties pie centrālās varas, lai paustu neapmierinātību ar vietējo amatpersonu patvaļu. Tūkstošiem cilvēku mēģina izmantot šīs tiesības un dodas uz Pekinu, lai iesniegtu sūdzību. Taču amatpersonas cenšas darīt visu iespējamo, lai nepieļautu sūdzību nonākšanu līdz valdībai. HRW secina, ka Ķīnā valdošā sistēma rosina izrēķināšanos ar sūdzību iesniedzējiem, jo liels sūdzību skaits apdraud provinces birokrātu karjeru. Tieši tādēļ viņi mēģina pārtvert sūdzības un iebiedēt iesniedzējus, kas tiek ieslodzīti pagrīdes cietumos.
Prasa taisnīgumu
Šo cietumu vadītāji par katru ieslodzīto saņem no 150 līdz 300 juaņu (10 līdz 20 latu) dienā. Gada laikā caur šiem cietumiem iziet līdz pat 10 000 cilvēku. Policija parasti ignorē sūdzības par nelikumīgu turēšanu ieslodzījumā. Ķīnas valdības pārstāvji apšauba HRW ziņojuma patiesumu un apgalvo, ka Ķīnā nav šādas problēmas.
«Pagrīdes cietumu eksistence Pekinas centrā padara par izsmieklu Ķīnas valdības retoriku par cilvēktiesību stāvokļa uzlabošanu un likuma varas ievērošanu,» uzskata HRW pārstāve Sofija Ričardsone. HRW pieprasa, lai Ķīnas varas iestādes slēgtu visas nelikumīgās ieslodzījuma vietas, sodītu vainīgos, kā arī izmaksātu kompensāciju cilvēkiem, kas cietuši no amatpersonu patvaļas.