Kremerata Baltica festivāls veidots kā Veltījums Haidnam un Hindemitam, tā īpašais viesis būs komponists, kontrabasists, pianists un diriģents, par spuraino Balkānu dēlu dēvētais Stevans Kovāčs Tikmaijers (1963). Speciāli orķestrim Kremerata Baltica viņš uzrakstījis jaunus darbus, tie piedzīvos pasaules pirmatskaņojumus. Piecos koncertos dzirdēsim pianisti Katju Buniatišvili, Kremerata Baltica solistus un kameransambļus, diriģēs igaunis Andress Mustonens. Šo kopumu apvieno mūsdienīgs spēles fenomens, jo «Vīnes klasiķis Haidns gandrīz visās savās partitūrās uztverams kā moderns komponists. Haidna mūzikā vienmēr var sajust prieku par spēli ar skaņām. Vēl tālāk intelektuālās spēlēs iet Hindemits, to pašu impulsu atradīsiet arī pārējos skaņdarbos, kas skanēs festivālā, - vai tas būtu Plakidis, Gliers, Šnitke vai Isangs Juns. Festivāla īpašais viesis S.K.Tikmaijers arī vienmēr meklē iespēju iesaistīt jaunradē gan mūziķus, gan klausītājus,» uzsver G.Krēmers.
Daudz interesantu viesu piedāvā festivāls Rīgas ritmi. Neordinārais amerikāņu mūziķis Vinx ir sitaminstrumentālists un vokālists vienā personā. Mūzikai viņš pilnībā nodevās, kad ASV boikotēja olimpiskās spēles Maskavā (1980), laupot viņam iespēju cīnīties par čempiona titulu trīssoļlēkšanā. To kompensēja Grammy balva mūzikā. Šogad festivāla fokusā ir jaunie talanti: Kirgizstānas pianists un komponists Eldars, saksofoniste un ASV dziedātāja Greisa Kellija, ģitārists no Brazīlijas Jamandu Kosta, dziedātāja no Turcijas Ipeka Dinča. Mākslinieku zvaigznājā arī vācu trompetists Markuss Štokhauzens - Eiropas avangarda ikonas Karlheinca Štokhauzena dēls, portugāļu vokālā dīva Marija Žuanu, slavenā sitaminstrumentāliste Merilina Mazūra no Dānijas. Taps vairāki jauni kopprojekti - amerikāņu trompetists Teds Karsons uzstāsies kopā ar Latvijas, ASV, Turcijas un Somijas māksliniekiem. Savukārt Vinx, Greisa Kellija un Matss Holmkvists - ar mūsu jaunajiem, kurus mācīs meistarklasēs. Galvenie koncerti norisināsies Kongresu namā.
15.Senās mūzikas festivāls Rīgā un Rundālē izskanēs itāļu senās mūzikas zīmē: skanēs agrīnie gregoriskie dziedājumi, A.Vivaldi mūzika, K.Monteverdi madrigāli u.c. Rundāles pilī koncertēs viena no visslavenākajām madrigālistu vokālajām grupām La Venexiana no Itālijas. Lielbritānijas baroka mūzikas un dejas ansambļi Mercurius Company un Time Dance radīs krāšņas Venēcijas balles noskaņas. Būs arī G.F.Hendeļa Karaliskā uguņošanas mūzika pils dārzā.
Festivāls Cēsis 2009 bagāto muzikālo programmu atklās ar Leonarda Bernsteina mūzikla Brīnišķīgā pilsēta pirmo iestudējumu Latvijā. Būs jaundarbu pirmatskaņojumi, uzstāsies Sinfonietta Rīga, Vidzemes kamerorķestris, Nacionālais simfoniskais orķestris, kvartets RIX, tenors Aleksandrs Antoņenko, soprāns Pritija Jende no Dienvidāfrikas, Sonora Vaice u.c.
Māra Sirmā un Valsts akadēmiskā kora lolojuma 12.Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla īpašais notikums būs A.Onegēra muzikāli dramatiskās oratorijas Žanna d'Arka uz sārta atskaņojums Sv.Pētera baznīcā 28.augustā. Pirmoreiz Latvijā skanēs igauņa Pētera Vehi opusi, Ņujorkā dzīvojošās krievu komponistes Ļeras Auerbahas Krievu rekviēms. Noslēgumā pasaules pirmatskaņojums - Līgas Celmas Simfoniskais dziedājums.