Diemžēl Wolfenstein vairs nepiedāvā plašos labirintus un samezglotās ejas, kā tas bija pirms 15 gadiem. Šajā projektā ir vērojamas gan Call of Duty, gan Bioshock, gan Doom 3 iezīmes, ko raksturo savdabīga realitātes un fantastikas mijiedarbība.
Ja esat baudījuši Džordža Lūkasa sāgu Indiana Jones, tad Wolfenstein sižets jums būs pilnīgi skaidrs, ko spilgti izcels spēles ievadošais video. Ļaunās nacistu divīzijas cīnās par dominanci pasaulē, izmantojot paranormālus līdzekļus un zinātnieku prātus. Šādam vēstures pavērsienam traucē kāds amerikāņu mačo.
Projekts veidots atbilstoši tirgus prasībām, tādēļ tajā ietverti arī nelieli lomu spēles elementi, paplašināta uzdevumu izpilde un izmisīga noslēpto objektu meklēšana. Labā ziņa ir tāda, ka šoreiz pūliņi nav velti, jo ieguldītais laiks atmaksāsies iespējā krietni uzlabot arsenālu.
Norises vietas ir samērā vienveidīgas, jo notikumi risinās nelielā pilsētiņā un lielākā daļu uzdevumu tiek pildīti kādā no tās daļām. Šī ir samērā izplatīta lomu spēles žanra uzbūve - vairāki centrālie biroji un uzdevumi, kuros varonis tiek nosūtīts šīs pilsētas robežās.
Lai gan vizuāli projekts ir ļoti augstvērtīgs, tā kopējais noformējums ir vienveidīgs un ir ļoti maz dizaina maiņu vai vizuālo efektu. Tomēr jāizceļ optimālā ātrdarbība, ko raksturo ātri ielādes laiki un izcila ātrdarbības/veiktspējas attiecība.
Daudzspēlētāju režīmi ir samērā vāji. Piedāvājumā ir tikai trīs, un tiem pietrūkst oriģinālas esences, tādēļ tie ātri apniks. Kā trūkums jāmin arī nelielais spēlētāju skaits šajos režīmos - līdz 12. Drīzumā gan sekos papildinājumi, kas varētu pavērt jaunas iespējas.