Pundurābeles vai ābeles
Pareizi veidotas pundurābeles raža varētu būt vidēji ap 20 kg no koka, puspundurābeles - 50-100 kg. Ja stāda pundurus, būtu jāiestāda vismaz trīs dažādas vasaras šķirnes ('Baltais dzidrais', 'Konfetnoje', 'Cukuriņš'), trīs rudens šķirnes ('Jelgavas vasaras', 'Rīgas rožu', 'Trebū sēklaudzis', 'Kovaļenkovskoje', 'Tiina'). Ja nav laba pagraba, nevajadzētu audzēt vēlas ziemas šķirnes. Stādīšanas attālums - ap diviem metriem. Pundurābelītes vajadzētu stādīt tikai siltākās vietās, lai zemajiem zariem bargās ziemās neizsaltu ziedpumpuri.
Ja stāda puspundurus, labāk uz katra koka uzpotēt 2-3 šķirnes. Stādīšanas attālums 3-4 m.
Ja ābeles stādiņš ir ļoti mazs, bet uz tā ir daudz ziedpumpuru, pirmajos gados visi ziedi jāiznīcina, lai augļi neveidotos. Ja stāds ir spēcīgs, no tā sānpumpuriem veidojas daudz zaru, bet augļu maz vai nav vispār, augšana jābremzē. Zaru nolieks un bremzēs augšanu arī daži atstātie āboli. Ja augļu nav, jaunie dzinumi jāliec gan ar veļas knaģiem, gan smagumiem.
Ja tomēr gribas lielas ābeles, labāk vienā ābelē uz katra zara uzpotēt citu šķirni, kopā ne vairāk kā 3-4 šķirnes ar dažādu ienākšanās laiku, katram mājiniekam mīļāko. Būs mazāk kritušo un puvušo ābolu.
Pirms izvēlaties, der zināt, ka pundurābeles un vidējās ābeles nestāda nākamajai paaudzei. Tās ātri sāk ražot, bez rūpīgas vainaga kopšanas ātri noveco un seklās, kompaktās sakņu sistēmas dēļ arī viegli izraujamas. Ja nepatīk šķirne, kļūmes izvēlē varēsiet pats viegli novērst, bet par pareizo izvēli varēsiet priecāties jau drīz pēc stādīšanas.
Tikai jāņem vērā, ka mazās ābeles prasa zināšanas un rūpīgāku darbu.
Bumbieres, plūmes, ķirši
Būtu jāstāda divi koki. Bumbierēm vajadzīga cita šķirne apputeksnēšanai. Vienu pārpotē ar dažādām vasaras vai rudens šķirnēm, atstājot vienu zaru no pamatšķirnes, piemēram, uz 'Pepi', 'Moskovskaja' vai 'Suvenīra' uzpotē arī 'Mļejevas agro', 'Mramornaja', 'Talsu skaistuli', 'Kurzemes sviesta'. Otru iestāda 'Belorusskaja pozdņaja' un uzpotē 'Konferenci' un 'Nojabrskaja'.
Plūmes stāda aptuveni triju metru attālumā. Visagrākās ir 'Komēta' un 'Kressu', no vidēji agrām vai vēlām var stādīt 'Edinburgas hercogu' vai 'Jubileum' u. c., no vēlajām 'Viktoriju' vai 'Stenliju'. 'Komētai' kā apputeksnētāja vajadzīga Kaukāza plūme vai no kaimiņiem atnests tās zars, ielikts zarā pakarinātā burkā. Stāda aptuveni triju metru attālumā.
Ķirši - vajadzīgi divi saldie ķirši (stāda četru metru attālumā), lai savstarpēji apputeksnētos, un vismaz divi skābie ķirši (triju metru attālumā).
Citi koki un krūmi
No aukstiem vējiem aizsargātā vietā var iestādīt arī vienu persiku. Pirms pērkat aprikozes, ņemiet vērā, ka tās zied agri, tāpēc ziedi apsalst, tās ir kaprīzas augsnes izvēlē, tām arī nepieciešams otrs koks apputeksnēšanai. Pērkot smiltsērkšķus, ņemiet vērā, ka katrām 3-7 meitenēm vajag vienu vīrišķo augu.