Šīs ziņas ar lielu entuziasmu uztver ģimenes plānošanas speciālisti, kuri cer, ka injekcijas pārus nodrošinās ar lielāku izvēli dzimstības kontrolēšanā. Tā būs arī iespēja vīriešiem uzņemties lielāku atbildību, lemjot par kontracepciju. Eksperti tomēr norāda, ka nepieciešami turpmāki pētījumi, lai pārliecinātos par injekciju drošību. Līdzšinējie mēģinājumi radīt efektīvu un ērtu vīriešu kontracepcijas līdzekli cietuši neveiksmi to izraisīto blakusefektu dēļ. Izplatītākie no tiem - garastāvokļa maiņas un pazemināta seksuālā dziņa. Lai gan injekcijas nav radījušas nopietnus blakus efektus, gandrīz trešdaļa no 1045 vīriešiem, kuri piedalījās izmēģinājumos divarpus gadu ilgā periodā, to nepabeidza, nenorādot uz iemeslu, kas viņiem licis to darīt.
Pētījuma vadītāji no Nacionālā ģimenes plānošanas pētniecības institūta Pekinā saka: «Tie pāri, kuri nevēlas vai nevar izvēlēties tikai uz sievietēm orientētu kontracepciju, ir ļoti ierobežoti savā izvēlē. Vīriešiem pieejamās iespējas ir vasektomija, prezervatīvi un sterilizācija. Mūsu pētījums parāda, ka vīriešu hormonālā kontracepcija ir potenciāla, nebijusi un izmantojama alternatīva.» Viņi ir pārliecināti, ja turpmākie testi būs veiksmīgi, injekcijas kļūs plaši pieejamas tuvākajos piecos gados. Arī Britu auglības biedrības eksperti uzskata, ka šādu injekciju ieviešana būtu nozīmīgs notikums, kas dotu lielākas izvēles iespējas un noņemtu no sieviešu pleciem lielu atbildības nastu.
Tomēr viņi uzsver, ka nepieciešami papildu pētījumi. Lai gan līdzšinējie pētījumi rāda, ka hormonālās tabletes sievietēm ir efektīvāks kontraceptīvais līdzeklis nekā injekcijas vīriešiem, tomēr reālajā dzīvē pēdējās var darboties labāk, jo ir vienkāršāk aizmirst iedzert tableti nekā izdarīt injekciju.
Pat ja injekcijas kļūs pieejamas, vīriešiem nevajadzētu aizmirst, ka tās viņus nepasargās no seksuāli transmisīvām infekcijām, un joprojām būtu ieteicams lietot prezervatīvu.