Apsūdzība uzskatīja O. Sencovu par Krimas krievu kopienas un Vienotās Krievijas biroju aizdedzināšanas organizētāju un pauda viedokli, ka viņa vadībā notikusi biroju aizdedzināšana Simferopolē 2014. gadā. Viņam palīdzējuši vēl trīs notiesātie.
Krievijas Federālais drošības dienests arī apgalvoja, ka apsūdzētie gatavojušies naktī uz 9. maiju veikt terora aktus - pašdarinātu spridzekļu detonēšanu pie Mūžīgās uguns un Ļeņina pieminekļa Simferopolē.
O. Sencovam tiesa piesprieda 15 gadus cietumā par teroristiskas grupas izveidi, 10 un 11 gadus par piedalīšanos divos terora aktos, septiņus gadus - par sprādziena gatavošanu un piecus gadus par ieroču un munīcijas glabāšanu. Galīgais sods tika noteikts 20 gadu cietumā.
Vienlaikus ar viņu spriedums tika nolasīts antifašistam Aleksandram Koļčenko, kuram piesprieda 10 gadus stingra režīma kolonijā.
Izmeklētāji apgalvoja, ka divi citi līdzdalībnieki, kuri noslēdza vienošanos ar izmeklēšanu, pilnībā atzinuši savu vainu un apstiprinājuši arī O. Sencova un A. Koļčenko līdzdalību.
Taču cilvēktiesību aizstāvji vairākkārt atgādinājuši, ka vienīgais apliecinājums O. Sencova dalībai noziedzības grupas vadībā ir bijuši citu apcietināto, kuri noslēdza vienošanos ar izmeklēšanu, apgalvojumi. Turklāt viens no šiem cilvēkiem vēlāk paziņoja, ka tika piespiests nomelnot O. Sencovu.
Cilvēktiesību aizsardzības centrs Memoriāls ir paziņojis, ka O. Sencovs uzskatāms par politieslodzīto. Pret viņa arestu protestēja Amensty International, atbrīvošanu pieprasīja kolēģi gan Ukrainā, gan Krievijā un citur.