Ziemeļkorejas pirmdien veiktais pazemes kodolizmēģinājums netālu no robežas ar Krieviju pamatīgi satraucis Maskavu. Anonīma amatpersona pavēstījusi, ka kodoltests var ietekmēt Krievijas Tālo Austrumu reģionus, tādēļ militārajām struktūrām pavēlēts novērot situāciju Korejas pussalā, lai prognozētu notikumu tālāko scenāriju un veiktu attiecīgus pasākumus. Pagaidām drošības pasākumos neietilpst karaspēka pārvietošana uz robežu ar Ziemeļkoreju, raksta Reuters.
Ziemeļkoreja brīdinājusi, ka var ar militāriem līdzekļiem vērsties pret Dienvidkoreju pēc tam, kad tā paziņoja par iespējamu pievienošanos ASV iniciatīvai, lai apturētu Phenjanas kodolbruņošanos. Ziemeļkoreja paziņoja, ka tai vairs nav saistošs 1953.gada pamiers, kas izbeidza Korejas karu. Phenjana uzskata, ka vairs nevar garantēt kuģošanas drošību. «Jebkura naidīga rīcība pret mūsu miermīlīgajiem kuģiem, arī to pārmeklēšana, tiks uzskatīta par nepiedodamu mūsu suverenitātes pārkāpumu,» paziņoja Ziemeļkorejas armijas pārstāvis.
Dienvidkoreja iepriekš informēja, ka, sadarbojoties ar ASV, varētu pārtvert kuģus, kas tiek turēti aizdomās par ieroču kravu pārvadāšanu. «Pievienošanās šai iniciatīvai ir «dabiska nepieciešamība»,» paziņoja Dienvidkorejas Ārlietu ministrija. «Tā palīdzētu kontrolēt Ziemeļkorejas centienus izstrādāt bīstamus materiālus.»
ANO Drošības padome turpina diskusijas par «stingru rezolūciju», kas neizslēdz arī «bargus pasākumus» pret Phenjanu.