Kultūras laukā internets šodien aizsoļojis krietni tālāk par nelegālu filmu kopiju vai ar rokas kameru filmētu izrāžu izvietošanu («pelēkā zona» gan tāpēc nav kļuvusi šaurāka). Piemēram, Krievijas filmu koncerns Mosfiļm daudzas no savām jaukajām filmām piedāvā noskatīties oficiālā pašu izveidotā vietnē jūtubā (http://www.youtube.com/user/mosfilm). Te atradīsiet gan Likteņa ironiju, gan Dienesta romānu, 12 krēslus un daudzas citas filmas. Līdzīgā veidā var noskatīties virkni teātra izrāžu, kas izrādītas Krievijā (ir noskatāms, piemēram, 1976. gadā iestudētais Čehova Ķiršu dārzs, 1953. gada Vasa Žeļeznova (M. Gorkijs) utt.). Ir tikai jāmeklē, un, protams, vajadzīgs internets - tam būtu jābūt pieejamam tuvākajā bibliotēkā.
Arī aktualitātes Latvijas kultūras dzīvē var sasniegt t. s. tīmeklī. Piemēram, portāls Kulturasdiena.lv bez maksas piedāvā izlasīt pēdējo gadu laikā Kultūras Dienā publicētās intervijas (http://www.diena.lv/kd/intervijas; senākā intervija datēta ar 2009. gada 21. martu, ar tā laika kultūras ministru Intu Dālderi). Tepat var iepazīt šobrīd aktuālās Literatūras gada balvas nominantus, izlasīt visu, kas pašlaik nozīmīgs mūzikas, teātra, mākslas un literatūras pasaulē. Kultūras TV sadaļā varat iepazīt latviešu kino aktualitātes - te atrodami Lielā Kristapa 2012 nominanti un uzvarētāji.
Kāds teiks - «tas jau nav tas» -, un viņam būs jāpiekrīt, jo datora ekrāns nevar un nevarēs aizstāt teātra gājienu, skatuvi, starpbrīdi, vēlu mājupceļu. Vai grāmatu. Bet vismaz atspīdumu tā gan paša spēkiem var dabūt, lai nepaliktu tikai sarunas «pārāk dārgi» sākumā. Oficiālā statistika gan liecina, ka pagaidām senioriem pietrūkst argumentu par labu interneta apguvei - no visiem reģistrētajiem marta beigās notikušās E-prasmju nedēļas dalībniekiem tikai 6% bijuši cilvēki pensijas vecumā, liecina Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas publicētā informācija. Lai gan, iespējams, daudzi ir jau «pieslēgušies».