«AAE noslēdzām politiskus līgumus, arī Katara vēlas strādāt pie līguma par dubulto nodokļu normu izslēgšanu,» pēc vizītes, kuras laikā notika arī biznesa forumi, stāstīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (Vienotība). Galvenais uzdevums tagad ir nodrošināt sadarbības turpināmību, pauda premjers. Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (ZRP) atzina, ka apmeklētajās Līča valstīs skaidri definētas interešu jomas - liela interese esot par nekustamajiem īpašumiem un Rīgas lidostas teritorijas attīstību, kur varētu tikt būvēts konferenču centrs, arī termināļi. Konkrētas sarunas bijušas ar Kataras valsts uzņēmumu Hasaad Food, kas būtu gatavs investēt lauksaimniecības produktu ražošanā un pārstrādē, to skaitā gaļas un piena ražošanā, graudu produkcijā un kūdrā. Trīs sadarbības piedāvājumi uzklausīti arī par airBaltic.
D. Pavļuts, kuram viesošanās Līča valstīs bijusi pirmā tāda līmeņa vizīte, norāda - šādi braucieni ir izšķiroši, ja gribam būt atpazīstami. «Mēs nevaram sēdēt savā mazajā valstiņā, uzvesties kā pasaules nabas un gaidīt, ka nu visi pie mums brauc,» saka ekonomikas ministrs. Savukārt V. Dombrovskis atgādina - rezultāti pēc vizītēm nav uzreiz nosakāmi, ir svarīgi, kā veidojas kontakti un vai ir reāli piedāvājumi, piemēram, vizītēs Dienvidkorejā un Brazīlijā bijis iespējams noorganizēt pirmā līmeņa tikšanās un pēc tam slēgt līgumus.
Bijušais ekonomikas ministrs Atis Kampars (Vienotība) ārvalstu vizītes iedala divās lielās daļās - tās, pēc kurām ir konkrēts «sausais atlikums», kas, kā viņš atzīmē, reti notiek, un tās, kad reāla sadarbība uzņēmumu līmenī iezīmējas nākotnē. Kā veiksmīgākos viņš min Indijas, Ķīnas un Krievijas apmeklējumus - Bolivudas kompānijas sākušas uzņemt kino Latvijā, pēc sadarbības vizītes Krievijā pavēries tranzīta koridors uz Krieviju un stabilizējušās biznesa attiecības, savukārt Ķīnas uzņēmēji Latvijā ierodas jau regulāri, meklēdami investīciju iespējas. A. Kampars arī norāda, ka sadarbība ar Ķīnu ir vitāli nepieciešama katrai valstij, kas grib būt spēlētāja globālajā tirgū.
Latvijas Ārvalstu investoru padomes izpilddirektors Ģirts Greiškalns norāda, ka ārvalstu vizīšu produktivitāti var vērtēt pēc izvirzīto mērķu īstenošanas. Taču viņš piebilst - efektīvākais veids, kā veicināt investīcijas Latvijā, ir motivēt esošos investorus. «Viņu veiksmes stāsti ir labākā reklāma jebkuram jaunam potenciālam investoram, un nekur tālu nav jābrauc,» saka Ģ. Greiškalns.