Tiesas lēmums ir nepārsūdzams.
Spriedums, kas šoreiz gan nav pieņemts vienbalsīgi, noteic, ka Latvijai kā materiālais zaudējums G. Perepjolkinam būs jāizmaksā 871 271 eiro, bet J. Vistiņam - 339 391 eiro. Vēl katram no sūdzības iesniedzējiem būs jāmaksā 3000 eiro liela morālā kompensācija un 1500 eiro liela kompensācija par tiesāšanās izdevumiem.
Sūdzības iesniedzēji kompensācijās gan bija prasījuši aptuveni septiņus miljonus eiro.
Jau 2012. gada oktobrī ECT Lielā palāta atzina, ka J. Vistiņam un G. Perepjolkinam savulaik izmaksātās atlīdzības apmērs par piespiedu kārtā atsavināto nekustamo īpašumu Rīgas ostā bija nesamērīgi mazs. ECT nolēma atlikt jautājumu par taisnīgas atlīdzības piešķiršanu, dodot pusēm laiku, lai iesniegtu savus apsvērumus par iespējamo kompensācijas apmēru.
Latvijas pilsoņi J. Vistiņš un G. Perepjolkins 1994. gadā uz vairāku dāvinājuma līgumu pamata ar zemes īpašniekiem, kuri šo zemi bija atguvuši denacionalizācijas ceļā, ieguva savā īpašumā piecus zemes gabalus toreizējās Rīgas Tirdzniecības brīvostas teritorijā. 1997. gada 1. jūlijā šajā teritorijā tika ieviests brīvostas režīms un bija nepieciešams steidzamības kārtā sakārtot īpašuma un valdījuma tiesību jautājumus, vēsta aģentūra LETA.
Satiksmes ministrija mēģināja vienoties ar iesniedzējiem par zemes gabalu atpirkšanu, atlīdzības apmēru nosakot pēc zemes gabalu kadastrālās vērtības 1940. gadā, taču tas neizdevās. Pēc Ministru kabineta noteikumu un speciāla likuma pieņemšanas 1998. gada 14. oktobrī Latvijas Hipotēku un zemes banka atvēra kontu uz abu iesniedzēju vārda, kurā tika ieskaitīta atlīdzība par atsavināto īpašumu, nosakot to saskaņā ar īpašuma kadastrālo vērtību 1940. gadā.
G. Perepjolkinam toreiz tika izmaksāti 8616 lati, bet J. Vistiņam - 548 lati.
Ministru kabineta pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce Dienai apliecināja, ka šī ECT piespriestā kompensācija ir lielākā no līdz šim pasludinātajiem spriedumiem. Jāņem gan arī vērā, ka šī ir pirmā Latvijas lieta, kurā ECT vērtēja īpašuma atsavināšanu, un šādās lietās kompensācijas vienmēr ir lielākas. Līdz šim rekords piederēja 2010. gada decembrī piespriestajai 50 000 eiro (35 141 lata) kompensācijai Aleksandram Jasinskim saistībā ar viņa kurlmēmā dēla Valda nāvi pēc kautiņa diskotēkā 2005. gadā.