Rīgā +22 °C
Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Latvijas vadošais trijnieks izkārtojas aiz igauņu līderu dueta

Vadošajā grupā pēc pirmajām Schenker volejbola līgas kārtām izvirzījušās Jelgavas, Ozolnieku un Rīgas komandas, kuras gan joprojām nedaudz atpaliek no vadošā igauņu dueta. Sestdien centrālajā Latvijas komandu duelī RTU/Robežsardzes komanda izbraukumā pārspēja Poliurs/Ozolniekus.

Raimonda Vildes vadītie RTU/Robežsardzes volejbolisti Ozolniekos spēlēja stabilāk un tikai trešajā setā, kad mājinieku sastāvā uzplaiksnīja Armands Āboliņš, gūstot deviņus no 19 visā spēlē gūtajiem punktiem, spraigā cīņā zaudēja ar 28:30. Tiesa, piekto setu rīdzinieki laukuma saimniekiem panākt neļāva. Rīdzinieki lielāko pārsvaru guva blokā, kur guva 24 punktus (deviņi punkti blokā Jānim Liepiņam, septiņi - Jānim Vāveram), kamēr «Oži» - astoņus.

Pārējās šīs nedēļas spēlēs favorīti uzvaras guva vēl pārliecinošāk. Biolars/Jelgava neatstāja variantus Daugavpils Universitātes komandai, nevienā setā neļaujot pretiniekam gūt vairāk par 15 punktiem, un tieši jelgavnieki turnīra tabulā pagaidām ieņem visaugstāko vietu no Latvijas klubiem - trešo. Deviņi punkti gan ir arī RTU/Robežsardzei un Poliurs/Ozolniekiem. ASK/Kuldīgas komanda palika tukšā «viesizrādēs» Tallinā, ar 0-3 piekāpjoties TTU un Selver komandai.

Latvijas komandas Schenker līgā nākamās spēles aizvadīs vien novembra otrajā nedēļā, jo oktobra beigās paredzētas cīņas Latvijas kausa izcīņas astotdaļfinālā. Pēc tam vadošo trio gaida nopietni pārbaudījumi, pa divām reizēm spēlējot Igaunijā, savukārt Daugavpils Universitāte un ASK/Kuldīga sacentīsies savā starpā, cenšoties saglabāt izredzes izcīnīt vietu ceturtdaļfinālā.

Situācija tabulā: 1. Tartu Bigbank 10 punktu (4 spēles), 2. Tallinas Selver 9 (4), 3. Biolars/Jelgava 9 (4), 4. RTU/Robežsardze 9 (4), 5. Poliurs/Ozolnieki 9 (5), 6. TTU 7 (4), 7. Parnu 6 (2), 8. Rakvere 2 (2), 9. Jarvamaa 2 (2), ASK/Kuldīga 2 (5), DU 1 (5), Danpower/Voru 0 (3).

Schenker līga
Biolars/Jelgava - DU 3-0 (25:14, 25:12, 25:15); Poliurs/Ozolnieki - RTU/Robežsardze 1-3 (15:25, 19:25, 28:26, 21:25); TTU - ASK/Kuldīga 3-0 (25:22, 25:15, 25:14); Poliurs/Ozolnieki - DU 3-0 (25:19, 25:17, 25:20); Selver - ASK/Kuldīga 3-0 (25:20, 25:14, 25:18)