Pirmdiena, 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Lauza lēni, bet stabili

Pēc samocīta pirmā puslaika TTT Rīga basketbolistes pamainīja uzsvarus spēlē un uztaustīja cīņas pavedienu, lai Baltijas līgas pusfinālā ar 79:65 pārspētu Grodņas Olimpia. Finālā Aigara Neripa vadīto komandu gaida vēl nopietnāks baltkrievu pārbaudījums, jo rīdzinieces trešdien pulksten 17.15 turpat, Rīgas Olimpiskajā sporta centrā, uzņems šīs valsts čempiones un līderes Minskas Cmoki.

Rīdzinieces pēc piesardzīga spēles sākuma spēles pavedienu uztaustīja vien otrajā ceturtdaļā, kad beidzot izdevās nopelnīt iespējas stāties uz soda metienu līnijas un iekustināt uzbrukuma vezumu. «Jau iepriekš paredzēju, ka pēc sestdienas uzvaras pār Cēsu komandu varētu pietrūkt emocijas, un dažas meitenes jau treniņos parādīja, ka ir nedaudz par daudz atslābinājušās, tāpēc radās negatīvas situācijas laukumā. Pārāk daudz vieglās lietas neizdarījām. Beigās gan to kompensējām,» Nerips atzina, ka pat pēc uzvarētās spēles krietni sabāris spēlētājas. Arī viena no komandas līderēm Ieva Krastiņa piekrita, ka sākumā spēlētājas pārāk daudz paļāvušās, ka iemetīs tāpat, un nemeklēja iespējas saasināt cīņu zem groza.

Pēc Olimpia komandas zīmē aizritējušās pirmās ceturtdaļas mājinieces pārtvēra iniciatīvu un izlīdzināja spēli otrajā, bet pēc lielā pārtraukuma pamazām «virvi» sāka vilkt uz savu pusi. Ja pirmajā puslaikā komandas desmit reizes apmainījās ar vadību, bet deviņas reizes tika fiksēts neizšķirts, otrajā baltkrievietes vienīgo reizi priekšā tika pēc sava pirmā uzbrukuma. TTT Rīga komandas uzbrukumā atvērās Krastiņa, svarīgos brīžos trāpot gan no distances, gan caurgājienos pēc pārkāpuma, un Latvijas čempioņu pārsvars pamazām pieauga, līdz trešā ceturkšņa beigās pirmo reizi sasniedza divciparu skaitli (57:47).

Diemžēl pārsvaru uzreiz neizdevās nostiprināt, un tas līdz pat pēdējās ceturtdaļas vidum saglabājās gana trausls, lai treneris Nerips neriskētu dot vairāk atpūtas pamatspēlētājām. Krastiņa, Krēsliņa, Ieva Kūlīte, Anda Eibele un Rūta Veidere nospēlēja pie trīsdesmit minūtēm vai vairāk. «Tai nevajadzētu kļūt par problēmu, jo esam pie tā jau pieradušas sezonas gaitā. Divas dienas pēc kārtas jāvar nospēlēt. Tik vecas jau neesam, lai to nespētu,» nosmējās Krastiņa. Arī treneris apgalvoja, ka fiziskajai gatavībai vajadzētu būt pietiekamai, taču turpmākajās spēlēs viņš tomēr cer uz vēl lielāku rezerves spēlētāju pienesumu.

Cīņā par TTT Rīga pirmo Baltijas līgas titulu pret spēcīgajām Baltkrievijas čempionēm Minskas Cmoki uzdevums jau būs krietni grūtāks. Pirmajā pusfinālā konkurentes gluži kā pastaigājoties izrēķinājās ar pamatturnīra trešo spēcīgāko komandu Kazahstānas Okzhetpes (76:37). Pretinieču sastāvā ir vairākas Baltkrievijas izlases basketbolistes, kā arī amerikāņu leģionāre. «Viņas ir garas un spēcīgas, taču tas nozīmē, ka arī lēni skrien. Jācenšas to izmantot. Protams, būs liela sišanās, taču esam gatavas pacīnīties par titulu,» uzsvēra Krastiņa. «Cmoki - tā ir pieredze, augumi. Ar to jārēķinās, taču pārējās lietās mums varētu pat būt priekšrocības,» piekrīt treneris Nerips.