Pārāk nedrošs
Savā pēdējā budžeta projektā ASV armija nav paredzējusi līdzekļus jaunu Humvee iepirkšanai. Armijas pārstāvis Džimijs Kamings apgalvo, ka AM General pasūtītie 2600 automobiļi būs pēdējie, jo paredzēts izstrādāt jaunu, pret uzbrukumiem daudz drošāku militāro transporta līdzekli, vēsta AP.
Masīvie un lēnīgie Humvee kļuvuši par vieglu mērķi Irākas un Afganistānas islāmistiem, kuri uzbrūk ASV karavīriem ar jaudīgajiem pašgatavotajiem spridzekļiem, kas novietoti ceļmalās. Lielākais šādi nogalināto karavīru skaits tika sasniegts šī gada janvārī, kad Irākā vien dzīvību zaudēja vairāk nekā 1700 amerikāņu. Tas izraisīja aicinājumus pēc lielākas aizsardzības karavīriem.
ASV armijas transporta muzeja kurators Džeimss Atvoters stāsta, ka pilnpiedziņas auto ticis radīts kā militārais transportlīdzeklis, nevis paredzēts apbruņošanai. ASV armija esot pasūtījusi Humvee apbruņoto versiju, tomēr «tika pieļautas kļūmes, uzstādot apbruņojumu automašīnai, kas tam nav paredzēta», stāsta Dž.Atvoters.
Švarcenegera pirksts
Pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu beigās ASV armija nolēma, ka jāmeklē tās ne mazāk leģendārā automobiļa Jeep aizstājējs. 1981.gadā AM General izstrādātais prototips High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle (HMMWV) uzvarēja konkursā. Vēlāk amerikāņu karavīri HMMWV iesauca par Humvee. Kopš 1985.gada saražoti 240 tūkstoši Humvee, kurus izmanto ne vien ASV, bet arī citu valstu bruņotie spēki.
Lielu uzmanību šie automobiļi ieguva Līča kara laikā 1991.gadā. Bet ne tikai. Aktierim A.Švarcenegeram tik ļoti iepatikās šis auto, ka viņš vērsās pie AM General ar lūgumu sākt ražot tā civilo versiju. Tādējādi 1992.gadā pie pircējiem nonāca Hummer, kas kļuva par daudzu bagātu cilvēku statusa apliecinātāju.
Hummer pārdošanas virsotne tika sasniegta 2006.gadā, kad tika nopirkti 71 500 automobiļu, tomēr, iestājoties krīzei, jau 2009.gadā šis skaits nokritās līdz 9000. Zīmola īpašnieks General Motors to plāno pārdot kādai Ķīnas autobūves kompānijai.