«Pašvaldība nevar atvērt aptieku, tas ir privāts bizness,» skaidro Liepājas pašvaldības pārstāve Ineta Stadgale. Līdzīga situācija ir arī citās lielākajās Latvijas pilsētās, kurās dežūraptiekas izzudušas tāpēc, ka šāds biznesa plāns nav izdevīgs aptiekāriem.
Aptaujājot novadu lielākās pilsētas, Diena uzzināja, ka vienīgā pilsēta Latgalē, kur var nopirkt zāles arī naktī, ir Daugavpils - tur aptieka Dziednieks nodrošina novada iedzīvotājus ar medikamentiem.
Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē medikamentus naktī iegādāties ir grūti. Ja gadās nepieciešamība pēc palīdzības, jāvēršas tuvākajā traumpunktā, saka Valmieras pašvaldības preses sekretāre Inese Kazuša. Cēsīs situācija ir tāda pati - lai iegādātos medikamentus, naktī jāmēro ceļš līdz pašai Rīgai.
Liepājā visilgāk atvērtās aptiekas strādā līdz pulksten 22.
«Tāpēc, ka aptiekas ir privāts bizness. Pirms diviem gadiem jautājums par dežurējošo aptieku nepieciešamību tika apspriests veselības komisijā, bet rezultāta nebija,» skaidro pašvaldības pārstāve Ineta Stadgale. Par spīti iedzīvotāju vēlmei pēc šāda pakalpojuma, uzņēmumi izvēlējās ierobežotu darbalaiku, jo algot darbiniekus neesot bijis izdevīgi.
Arī Zemgales novadā medikamentus naktī iegādāties nevar, norāda Jēkabpils pašvaldības preses sekretāre Elīna Bite.
Rīgā ir vairākas diennakts dežūraptiekas - A Aptieka 1 Brīvības ielā 230, Baltās Baznīcas aptieka Baltās Baznīcas ielā 42, Ģimenes aptieka 27 Tallinas ielā 57b, Jaunā aptieka Marijas ielā 3, Kamēlijas aptieka Brīvības ielā 74, Rīgas vecpilsētas aptieka Audēju ielā 20.