Lielāko atbalstu treniņu darbam un atalgojumam saņems bobslejisti (Ls 254 743) un kamaniņu braucēji (Ls 216 297). Hokeja valstsvienībai, ieskaitot jau notikušā kvalifikācijas turnīra izmaksas, no LOK tiks 205 000 latu.
LOK finansējums tiek pārskaitīts sporta veida federācijai, kas tālāk lemj par naudas izlietojumu. LOV finansējums piesaistīts konkrētiem sportistiem, kuri izpildījuši kritērijus, un viņu treneriem. Piemēram, LOV A sastāvā nav neviena biatlonista, tāpēc treneri Vitālijs Urbanovičs un Māris Čakars nesaņem algu no LOV. Taču federācija lemj, kādu atbalstu treneri saņem no LOK piešķirtās naudas. Tāda pati kārtība darbojas attiecībā uz sportistiem, kuri nav LOV A vai B sastāvā.
LOK finanšu direktors Aldis Āboliņš norādīja, ka no inventāram atvēlētajiem Ls 40 000 aptuveni divas trešdaļas saņems bobslejisti (slieču izgatavošanai, bobu remontam) un kamaniņu braucēji.
«Kamaniņnieku vajadzības bija krietni lielākas nekā varam apmierināt. Taču līderiem - Rubenim, Tīrumai un brāļiem Šiciem - nodrošināts viss, ko federācija prasīja,» skaidroja A.Āboliņš. «Bobslejs ir izlietne ar atgrieztu krānu - nekad nebūs gana.» Taču arī viņu vēlmes iespēju robežās tiekot pildītas. Atbalsts netiekot atteikts arī kalnu slēpotājiem un snovbordistiem, no kuriem dažs vēl cer kvalificēties spēlēm.
«Ar piešķirto naudu jāmēģina tikt galā,» A.Āboliņš piesauca pēdējos Ministru kabineta lēmumus, kas LOK budžetu samazināja vēl par 300 000 latu. LOV budžets, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, samazināts par 47,47% un šogad būs 1,2 miljoni. Vēl neesot skaidrs, kā tas skars finansējumu olimpiešiem.
LOV un LOK nav vienīgie sportistu atbalstītāji. Palīdzīgu roku sniedz arī pašvaldības, bez maksas vai par minimālu samaksu ļaujot trenēties savās sporta bāzēs. Palikušos robus federācijas cenšas aizlāpīt ar sponsoru atbalstu. Šajā lauciņā gan klājas grūtāk nekā treknajos gados.
A.Āboliņš informēja, ka apmēram 110 cilvēku lielās delegācijas ekipējumam - sporta un atpūtas formām utt. - atvēlēti 99 000 latu.