Vai izdevīgajām iecerēm būs lemts īstenoties, drošu atbildi dot nav iespējams. Prognozējamība nav atbilstošākais vārds, raksturojot tādus partnerus kā Baltkrievija un Ukraina. Pirms diviem gadiem elektroenerģijas pārdošanu nepieciešamā daudzumā lietuviešiem solīja iepriekšējais ukraiņu līderis Viktors Juščenko, taču teiktais palika nepildīts.
Pēdējo gadu laikā, kopš politisko skatuvi atstājuši iepriekšējie abu valstu prezidenti Valds Adamkus un V. Juščenko, šo valstu attiecības ir ievērojami mainījušās. Savstarpēji ieinteresēto «labo draugu» un stratēģisko partneru kontaktus nomainījusi praktisku darījumu slēgšanas vēlme gan no Viļņas, gan Kijevas puses. D. Grībauskaite un promaskaviski orientētais V. Janukovičs runājuši arī par Ukrainas integrāciju Eiropas Savienībā un lietuviešu pieredzes izmantošanu šā procesa īstenošanā. Tas gan drīzāk atgādina tematu, kas ticis apspriests vienīgi diplomātiskas pieklājības dēļ, - vēl pavisam nesen V. Janukovičs kategoriski noliedzis šāda eirointegrācijas kursa nepieciešamību. Tas lai paliek pašu ukraiņu ziņā, lai gan no politiskam rekomendācijām ES nav jāatsakās. Un šoreiz to zināmā mērā izdarījusi ar D. Grībauskaite, norādot uz reformu lēno gaitu. Diezin vai V. Janukoviča atbilde, ka reformas kavējot opozīcija, varētu dot patiesu gandarījumu integrācijas atbalstītājiem no ES.
Gatavošanās Visaginas AES celtniecībai, sašķidrinātās gāzes termināļa celtniecībai Klaipēdas tuvumā, elektrosavienojumam ar Zviedriju, elektroenerģijas un gāzes saņemšanai no Polijas ir pārdomāta rīcība Lietuvas valsts attīstības stratēģiskajā plānā. Pagalam nepieciešama rīcība, gaidot 2020. gadu, kad ES tiek prognozēts elektroenerģijas deficīts.