Diena jau rakstījusi, ka pankgrupas dalībnieces februārī Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē izpildīja aptuveni minūti ilgu panku lūgšanu, kurā aicināja Jaunavu Mariju atpestīt Krieviju no tās prezidenta Vladimira Putina. Šīs performances dēļ jaunās sievietes apsūdzētas reliģiska naida motivētā huligānismā, par ko viņām draud triju gadu cietumsods.
Nosodījumu Krievijas varas iestādēm izteikuši tādi pasaulslaveni mūziķi kā Stings, Madonna, Pīters Geibriels, Entonijs Kiedis no Red Hot Chili Peppers, kā arī grupas Franz Ferdinand dziedātājs Alekss Kapranoss. Piemēram, Madonna pirms sava koncerta Maskavā paziņoja, ka trio notiesāšana būtu traģēdija. Uzstājoties uz viņas ķermeņa ar melnu flomāsteru bija uzrakstīts Pussy Riot.
«Esmu dzirdējusi, ka tāda lieta ir un to, ka Stings to atbalsta, bet tas arī faktiski ir viss,» atzina grupas Astro'n'out soliste Māra Upmane-Holšteina. Līdzīgu atbildi saņēmām no repera Gustavo, Laura Reinika, kā arī Roberta Gobziņa, kura «informatīvais filtrs» šādu notikumu esot palaidis garām.
Grupas Triānas parks soliste Agnese Rakovska uzskata, ka Pussy Riot prāva ir Krievijas iekšējā lieta un diez vai Madonnai vai Red Hot Chili Peppers mūziķiem ir reālas iespējas valstī notiekošo ietekmēt. Tāpat viņa pieļāva, ka Pussy Riot ar mūziku ir visai neliels sakars - grupas dalībnieces, viņasprāt, nodarbojas ar politiskām spēlēm, manipulācijām, lai veidotu kaut kādas diskusijas, vāktu sabiedrotos un radītu troksni.
Dalītas jūtas ir arī dziedātājam Goran Goram jeb Jānim Holšteinam. No vienas puses, meiteņu izdarītais pārkāpums neesot tik liels, lai tās tiktu tik bargi sodītas, taču, no otras puses, viņu konfrontācija ar Krievijas varas iestādēm tiek pasniegta pārāk puķaini, uzskata J. Holšteins. «Varbūt arī viņas ir varonīgas, bet uzreiz viņām lekt pakaļ un teikt - Pussy Riot, vienmēr brīvību jums - es nesteigtos tik ātri notikumiem pa priekšu.»
Lai gan maestro Raimonds Pauls pankgrupas dalībniecēm notikušo, visticamāk, būtu piedevis, viņš uzsver, ka baznīca nav īstā vieta, kur demonstrēt savas emocijas. «Lai tur labāk spēlē ērģeles,» sacīja R. Pauls. Iespējamos sodus komponists vairījās komentēt - vienīgi noteica, ka soda veidiem katrā valstī pieiet citādi.
Taču Krievijā notiekošo nevairījās kritizēt grupas Dzelzs vilks solists Juris Kaukulis, kurš teic, ka tā bijusi akcija, cilvēki spēlējuši instrumentus un neko vardarbīgu nav darījuši. «Tur nav nekādas brīvības, un protams, ka to visu negatīvi vērtēju,» saka J. Kaukulis. Arī dziedātājs Intars Busulis Pussy Riot prāvu nosoda, jo uzskata, ka katram cilvēkam demokrātiskā valstī ir tiesības paust savu viedokli. «Esmu par brīvo domu,» teic I. Busulis.