Pirms četriem gadiem Pļuščenko bija līdzīgā situācijā. Trīs gadus nepiedaloties nevienās sacensībās, 2009. gadā krievs atgriezās uz starptautiskā ledus. Dažas nedēļas pirms Vankūveras spēlēm viņš Eiropas čempionātā Tallinā laboja pasaules rekordu īsajā programmā nopelnīto punktu skaita ziņā (91,30). Vankūverā punktu bija mazliet mazāk (90,85), toties tas bija jauns olimpiskais rekords. Brīvajā programmā Pļuščenko bija vienīgais, kurš izpildīja četrkāršo lēcienu, un viņš to izdarīja perfekti, taču kļūdījās trīskāršajā lēcienā, kas krievam maksāja dārgi, - daudziem par izbrīnu, zeltu ieguva pieticīgāku programmu precīzi izpildījušais amerikānis Evans Laisačeks.
Nu Pļuščenko ir apņēmības pilns labot Vankūveras netaisnību. Pļuščenko tika piedāvāts nest karogu atklāšanas ceremonijā, taču no šāda goda sacensību kalendāra dēļ daiļslidotājs atteicies. Pārsteidz fakts, ka titulētais daiļslidotājs nupat Krievijas čempionātā kungiem palika otrais, bet Krievijas vienīgo ceļazīmi uz Sočiem saņēma tieši viņš, nevis 18 gadus vecais uzvarētājs un ISU Grand Prix kopvērtējuma 4. vietas īpašnieks Maksims Kovtuns.
Vankūveras čempions Laisačeks savainojuma dēļ Sočos nestartēs, bet konkurentu pagājušajā gadā Volvo kausa izcīņā Rīgā uzvarējušajam Pļuščenko netrūks. Galvenie favorīti ir kanādietis Patriks Čans, Japānas pārstāvji Tacuki Mačida, Juzuru Hanju un Daisuke Takahaši, kā arī amerikāņi Džeremijs Ebots un Džeisons Brauns.
Dāmām uzmanības centrā būs 15 gadus vecā krieviete Jūlija Ļipņicka, kura kopā ar japānieti Mao Asadu dala pirmo vietu Grand Prix sērijas kopvērtējumā. Par augstām vietām cīnīsies arī 17 gadus vecā mājiniece Adelina Sotņikova, pašreizējā čempione korejiete Kima Juna un varbūt pieredzējusī itāliete Karolīna Kostnere, kurai gan šī sezona nav no sekmīgākajām.
Pāriem, kā jau pēdējos gados ierasts, galvenā cīņa par zeltu būs starp nesamierināmajiem slāvu izcelsmes pāriem, kas katrs startē zem cita karoga: Tatjana Volosožara un Maksims Trankovs (Krievija), Aļona Savčenko un Robins Šolkovijs (Vācija). Pēdējos trīs pasaules čempionātos šie abi pāri kāpa uz goda pjedestāla augstākajiem pakāpieniem. Analoģiska situācija ir arī dejās uz ledus, kur pēdējos četros gados par zeltu cīnās Tesa Vorleja/Skots Moirs (Kanāda) un Merila Deivisa/Čārlijs Vaits (ASV), bet visi pārējie - par bronzu.