Ietekmi uz britu jauniešu interesi par studijām jau šobrīd atklāj Lielbritānijas Universitāšu un koledžu uzņemšanas centra (UCAS ) dati - pieteikumu skaits visā valstī samazinājies par 8,7%, vēsta www.guardian.co.uk. Tiesa, ne visi ir zaudētāji, jo Kembridžas Universitātē šis skaitlis audzis par 2%.
Sākoties diskusijām par studiju maksas celšanu, paredzēja, ka maksimālo summu, 9000 mārciņu, piemēros tikai izņēmuma gadījumos ar noteikumu, kas šīs mācību iestādes pievērsīs lielāku uzmanību sociāli neaizsargātāku studentu piesaistei. Tika plānots, ka lielākā daļa studiju maksu palielinās līdz 6000 mārciņu, tomēr realitātē tas izrādījās pretēji. Lai īstenotu prasību piesaistīt vairāk sociāli neaizsargātāku jauniešu, Kembridžas Universitāte ir izvirzījusi sev mērķi nākamajos trijos gados par 3% palielināt to studentu skaitu, kas nāk no valsts, nevis privātajām skolām, Dienai pauž universitātes vicekanclers Ļeščeks Boriševics. Patlaban no visiem Kembridžas studentiem 60% ir valsts skolu beidzēju.
UCAS dati liecina, ka līdz ar studiju maksas celšanu par 8,7% ir samazinājies pretendentu skaits no Lielbritānijas. Savukārt par 13,7% lielāku interesi par Lielbritānijas augstskolām šogad izrādījušu jaunieši, kuri dzīvo ārpus Eiropas Savienības. Lai gan valdība šķietami nākusi pretim ne tikai augstskolām ar atļauju celt studiju maksu, bet arī studentiem, palielinot slieksni, no kura jāsāk atmaksāt valsts garantēto kredītu (iepriekš to bija jāsāk darīt brīdī, kad absolventa ienākumi sasniedza 15 000 mārciņu gadā, tagad šī summa būs 21 000), britu mediji sāk paredzēt jauniešu aizplūšanu uz valstīm, kur izglītība ir bez maksas.