Viņš pārsūdzējis D.Savinam piespriesto drošības līdzekli apcietinājumu, taču nevarot prognozēt pozitīvu iznākumu. Ceturtdien abiem Latvijas iedzīvotājiem uzrādīja apsūdzību pēc Krievijas Federācijas kriminālkodeksa diviem pantiem: par pirātismu un uzbrukumu jūras kuģim grupā ar ieroču lietošanu, kā arī vairāku personu nolaupīšanu, lietojot vardarbību, kas bīstama dzīvībai un veselībai. Ko tieši apkalpes locekļi stāsta savās liecībās par notikušo uz kuģa, advokāts nevēlējās komentēt.
Latvijas Avīze raksta, ka D.Savins un V.Lepins ar ģimenēm, ko vieno radnieciskas saites, dzīvojuši Mālpilī. Vietējie iedzīvotāji neticot, ka viņi abi bijuši laupītāji un raksturo abus tikai pozitīvi. 34 gadus vecajam D.Savinam ir kuģa kapteiņa palīga diploms. Viņa pēdējā darbavieta bija Tallinā, kur viņš strādāja par ķīmisko kravu operatoru. Viņa sieva Gunta stāstījusi, ka vīrs darbu meklējis ar interneta starpniecību, taču sievu par to nav informējis. 38 gadus vecā V.Lepina sieva Lada pastāstījusi, ka viņš gadiem ilgi strādājis celtniecībā, bet pēdējā laikā gatavojies braukt uz kuģa par pavāru.
Trešdien un ceturtdien Maskavā notikusi sazīmēšanas procedūra, kurā apkalpes locekļiem starp vairākiem cilvēkiem vajadzēja atpazīt apsūdzētos. Procedūras bijušas nogurdinošas un garas, tādēļ D.Savins juties noguris, sūdzējies par sāpošu galvu un atteicies liecināt, pastāstīja E.Rusanovs. Kopumā izmeklēšana noritot likumīgi un «nevaru teikt, ka būtu rupji procesuāli pārkāpumi. Izmeklētājs ir korekts, bet stingrs», norādīja E.Rusanovs. Advokātam nepietika laika satikties ar otru apsūdzēto V.Lepinu, taču viņš palīdzējis nokārtot dokumentus ar kādu Maskavas advokātu par aizstāvības nodrošināšanu arī V.Lepinam. Kopumā lietā aizturētas astoņas personas - seši Igaunijas un divi Latvijas iedzīvotāji.
Ja vien nebūs kāda negaidīta pavērsiena, turpmāk lietā notiks izmeklēšana, kas teorētiski varētu ilgt pusotru gadu. E.Rusanovs uzskata, ka Latvija «var necerēt», ka izmeklēšana vai tiesa notiks Latvijā. Ja lieta beigsies ar notiesājošu spriedumu, tikai tad apsūdzēto tuvinieki varēs lūgt mūsu iedzīvotājiem kā soda izciešanas vietu noteikt Latviju.
Arctic Sea nolaupīšana notika 24.jūlijā Baltijas jūrā Zviedrijas teritoriālajos ūdeņos. Apkalpe apgalvo, ka pie kuģa piebrauca piepūšamā motorlaiva, no kuras uz klāja uzkāpa bruņoti un maskās tērpti vīrieši un, draudot ar ieročiem, pārņēma kuģi savā kontrolē.
Nopratināšanā visi apsūdzētie savu vainu Arctic Sea nolaupīšanā nolieguši. Vīrieši turpina apgalvot, ka ir ekologi, kas uz kravas kuģa nonākuši nejauši, jo glābušies no vētras. Viņi esot palikuši uz kuģa, jo Arctic Sea kapteinis atteicies vīriešus nogādāt kādā no Eiropas ostām, raksta izdevums Kommersant. Tādēļ viņi bijuši spiesti doties līdzi apkalpei līdz Rietumāfrikas krastiem, kur Arctic Sea panāca Krievijas karakuģis Ladnij.