1. Kad bērns patstāvīgi sēž un sāk ēst biezeņus, jogurtus, putras un tamlīdzīgus ēdienus, dodiet viņam pašam šķīvi un karoti. Taču nevajag ēdienreizi pārvērst par rotaļu. Protams, pieaugušajam jāpalīdz mazulim tikt galā ar ēdienreizi! Rādiet, ka tad, ja kaut kas izlijis vai izkritis no trauka, tas ir jāsatīra.
2. Bērniem patīk atdarināt pieaugušos un justies piederīgiem ģimenei, tādēļ ēdienreizēs sēdieties pie galda visi kopā. Kad bērns paaugas, piemēram, aptuveni divu gadu vecumā, iesaistiet viņu galda klāšanā un ēdienu gatavošanā. Vismaz reizi nedēļā uzklājiet galdu svinīgi - ar salvetēm, ziediem, svecēm. Tas radīs pozitīvu gaisotni un apziņu, ka ēdienreize ir patīkams pasākums, jauka laika pavadīšana ar tuviniekiem, nevis tikai fizioloģiska vajadzība.
3. Pieradiniet bērnu pie pareizas galda piederumu lietošanas, jau no mazotnes piedāvājot atbilstošus ēdienus ēst saskaņā ar etiķeti, izmantojot bērnu nazīti un dakšiņu.
4. Dodieties ieturēt maltītes ārpus mājas, izvēloties bērniem draudzīgus restorānus. Izvēlieties kvalitatīvu ēdienu, ko viņš spēj pats ēst un sakošļāt, ja iespējams, palūdziet papildu šķīvi vai pusporciju, ja ar standarta variantu mazais netiks galā. Bet, ja iespējams, nepasūtiet frī kartupeļus ar cīsiņiem un tamlīdzīgu junk-food, kāds bieži vien restorānos tiek piedāvāts bērnu ēdienkartēs. Bērns vēros apkārtējos, viņu rīcību un centīsies atdarināt, tā apgūstot iemaņas uzvesties restorānā.
5. Kad nav vairs nepieciešams visu blenderēt, jo bērns ir paaudzies un var sakošļāt lielākus kumosus, dodiet tādu ēdienu, kura sastāvs ir skaidri redzams un garšas - atšķiramas. Bērniem patīk saprast un izpētīt, ko viņi ēd, tā mazie jūtas droši un pārliecināti. Nemēģiniet ēdienu pasniegt kā rotaļlietu, bet ļaujieties fantāzijai, piemēram, pagatavojot sviestmaizi Homēra Simpsona izskatā vai izkārtojot uz šķīvja dārzeņus kolāžas veidā.
6. Iegādājieties rotaļu virtuvītes komplektu un izspēlējiet sadzīves situācijas kopā, ļaujiet uz rotaļu rīvītes rīvēt kastaņus un kaltētas apelsīnu miziņas un servēt galdu lellēm!