Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) nolēmusi rīkot reklāmas kampaņu pret esošajiem Latvijas deputātiem EP, jo viņi nav reaģējuši uz arodbiedrības 2012. gadā EP sūtīto iesniegumu. Kā Dienai pastāstīja LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris, iesniegumā tika vērsta deputātu uzmanība uz to, ka Latvijas iedzīvotājiem netiek nodrošināta pienācīga veselības aprūpe. Arodbiedrība bija lūgusi deputātus izvērtēt, vai Eiropas Savienības pamattiesību pārkāpumi ir savienojami ar Latvijas atbilstību 2015. gadā paredzētajam Eiropas Padomes prezidējošās valsts statusam. Tomēr šo divu gadu laikā deputāti nav snieguši nekādu atbildi, sacīja V. Keris. Pēc arodbiedrības lūguma pērn arī Eiropas Sabiedrisko pakalpojumu arodbiedrību federācija EP nosūtījusi vēstuli, atgādinot par LVSADA iesniegumu, tomēr arī šoreiz atbildes neesot bijis. Pēc V. Kera teiktā, arodbiedrība šobrīd jūtas pazemota, līdz ar to šāda reklāmas kampaņa pret deputātiem ir nepieciešama.
Arodbiedrība plāno reklāmas kampaņu uzsākt mēneša laikā, bet patlaban tā uzrunā reklāmas aģentūras. Līdz ar to nav skaidra konkrēta kampaņas koncepcija, bet V. Keris Dienai sacīja, ka, visticamāk, tā varētu būt informācija medijos. Tāpat nav zināma konkrēta summa kampaņas īstenošanai, bet to finansēt arodbiedrība domā no streiku fondu naudas. Patlaban gan ir skaidrs, ka reklāmas kampaņa būs vērsta pret visiem Latviju pārstāvošajiem deputātiem EP. «Mēs nešķirosim deputātus pēc partijiskās piederības. Tam mums nav pamata, jo uz mūsu iesniegumu neatbildēja neviens,» sacīja V. Keris.
EP deputāte Sandra Kalniete (Vienotība) Dienai norādīja, ka iemesls, kāpēc deputāti nevar «nosegt» visus jautājumus, ir nelielais deputātu skaits parlamentā. No astoņiem deputātiem neviens neesot strādājis ar veselības aprūpes jautājumiem. Līdz ar to vēlētājiem ir tiesības vērsties pret deputātiem, ja šīs konkrētās grupas cerības nav attaisnotas, sacīja S. Kalniete. Viņa gan piebilda, ka uz visām vēstulēm cenšas atbildēt.
Tā kā LVSADA šajā gadījumā ir ar politiskajām partijām, to apvienībām nesaistīta personu apvienība, tad tai ir tiesības savā vārdā veikt priekšvēlēšanu aģitāciju, Dienai norādīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāve Laura Dūša. Savukārt kampaņas realizācijā radušies izdevumi ir pieskaitāmi pie priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumiem.
Kā zināms, EP vēlēšanas Latvijā notiks šā gada 24. maijā.