Uzlabojam formu
Pat īpaši neiedziļinājos treniņa nosaukumā Formu uzlabojošs - Liene treniņu izvēlējās pēc sev iespējamā laika plkst.19.30. Kaut sapratām abas, ka šī būs spēka nodarbība - tātad vairāk muskuļu treniņš, mazāk lēkāšanas. Spēka nodarbības ir labas, tomēr attiecībā uz tām dāmas bieži grēko, domājot - man taču labāk taukus dedzināt, ne muskuļus audzēt!
Īstermiņā pareizi - kardio vai «lēkājošājās» nodarbībās pulss sit straujāk, kaloriju tiek patērēts vairāk, vielmaiņa strādā paātrināti vēl vairākas stundas pēc treniņa. Bet, tāpat kā ar valsts politiku, arī treniņu politika jāvērtē ilgtermiņā. Muskuļu spēka efektu redz tikai pēc laika, kad ķermenis iegūst skaistākas un reljefākas formas, kājas kļūst stipras, rokas vairs nav ļenganas, nekas nekur netirinās un ir prieks uz sevi skatīties.
Galvenais pluss: spēka nodarbības noder slinkajiem, jo muskuļu masas attīstīšana palīdz ikdienā dedzināt vairāk kaloriju pat miera stāvoklī - vienkārši muskuļiem savas «dzīvības» uzturēšanai vajag vairāk enerģijas nekā tauku šūnām. Turklāt muskuļi aizeņem mazāk vietas nekā tauki, tāpēc dietologi steidz vienmēr pieminēt, ka galvenais zaudēt taukus, nevis svaru. No pieredzes gan varu teikt - zūd jau arī tas svars, vismaz meitenēm, jo tik daudz to muskuļu bez palīgvielām nemaz nevaram uzaudzēt - cik nu kuram ķermenis paredzējis, tik ar treniņu var panākt. Bet no lielajām «būdām» nav īsti pamata baidīties.
Kājas krīt nost
Lai gan nodarbība notika man pazīstamajā Veselības fabrikā, treneri Andu līdz šim nezināju. Ieejot zālē un ieraugot sievieti ar lokainiem matiem, uzreiz raisījās simpātijas, jo «čirkainie» man vienkārši simpatizē un tur neko nevaru darīt. Otrs novērojums - trenere nebija no supertievajām vingrotājām, un tas parasti nozīmē - treniņš būs jautrs, bet arī fiziski smags. Nezinu, vai tas tāpēc, ka šīm trenerēm ir daudz spēka un muskuļu, vai tāpēc, ka viņām gribas vingrot par prieku sev un citiem, nevis skatīties spogulī un priecāties par katru savu kustību.
Mana teorija attaisnojās. Viss sākās ar iesildīšanos un nelielu lēkāšanu jautru popdziesmu ritmos, bet pēc tam sākām kārtīgi strādāt gan ar rokām, izmantojot 1,5 kg hanteles, gan kājām (arī augšstilbu aizmuguri, kas parasti ir mazāk trenēta), gan dibenu, gan vēderpresi (īpaši sānu muskuļiem slaidam viduklim), gan kaklu - profilaksei pret dubultzodu un atslodzei no pārējiem vingrojumiem. Treniņa nosaukums tiešām tika pildīts, un es jutu līdzi Lienei, kas šo treniņu apmeklēja pēc ilgāka sportošanas pārtraukuma. Nevarētu gan teikt, ka man pašai bija ļoti viegli - vēderprese un rokas vēl ir O.K., savukārt kājas (ko līdz šim riteņbraukšanas dēļ uzskatīju par stiprām), draud atdalīties no pārējā ķermeņa.
Aiznākamā dienā jāklibo
Pēc divām dienām, dodoties uz masāžu, masiere novērtē treniņa rezultātus, sakot, ka kāju aizmugurējā daļa pat pēc vienas reizes muskuļu ziņā izskatās labāk, bet pārspīlēt nevajagot. Vienu reizi nedēļā šāds treniņš esot pietiekams. Paralēli gan pāris vēl jāziedo kardiotreniņiem - velosipēdam, sporta spēlēm, aerobikai. Jāpiebilst, ka kājas tiešām bija pastrādājušas un nākamajā dienā sāpēja, īpaši - braucot ar velosipēdu pret kalnu. Paredzētais skriešanas treniņš tika izlaists, bet Liene esot aiznākamajā dienā arī klibojusi. Tomēr pats galvenais - sportošana ir atsākta un nākamais treniņš viņai jau ieplānots. Saņemties tātad var un vajag!