Ar laiku _Semiconductor_ ir atgājuši no sintētikas un atklājuši skaistumu neapstrādātā dabas un zinātnes materiālā. Tas ir tas, kas skatītājiem tiek piedāvāts videoinstalācijā Black Rain/Melnais lietus, kas līdz 7.februārim skatāma _RIXC_ galerijā Laikmetīgās mākslas muzeja biedrības _kim_? telpās Spīķeros.
Semiconductor ir mākslinieku Rutas Džārmenas un Džo Gerharta 1997.gadā dibināts projekts, kuru kustīgo attēlu darbi atklāj mūsu fizisko pasauli plūdumā - pilsētu kustībā, mainīgas ainavas un sistēmas haosa stāvoklī. Black Rain izejmateriāls ir attēli, kas saņemti no Saules izpētes dvīņu satelītiem STEREO. Attēlos redzams Saules vējš un Saules atmosfēras ārējā slāņa izvirdumi starpplanētu telpā. Strādājot kopā ar STEREO zinātniekiem, Semiconductor apkopoja visus tobrīd pieejamos heliosfēras attēlveidotāja veiktos uzņēmumus, atklājot satelītu ceļojumu no to sākotnējās orientācijas līdz pašreizējam riņķojumam Zemes orbītā.
Darbā var redzēt Saules vēju, Saules atmosfēras izvirdumus, garāmejošās planētas un komētas, kas riņķo ap Sauli, garām paslīd arī Piena Ceļš. Abrazīvais melnbaltais attēls un troksnis darbu dara pietuvinātu 60.gadu minimālistu videomākslai, kuras turpinātāju vidū minami mākslinieki Pan Sonic un Tomass Kēners.
Darbs krēslainajā galerijā ir iekārtots ļoti prasmīgi - starp divām kolonnām, no pašas grīdas līdz pašiem griestiem stiepjas šaurs un garš ekrāns. Izskatās, ka Saules izvirdumu mēles, kas kāri tiecas uz Zemi, šaujas ārā no griestiem un ieiet grīdā. Tumši un intensīvi - lai arī mākslinieku devums tur ir salīdzinoši minimāls. Tāpat kā Semiconductor iepriekšējā darbā Brilliant Noise (kas bija izstādīts Rīgas mākslas telpā izstādē Spektropija 2008.gadā), arī šajā instalācijā autori izmanto neapstrādātus zinātniskiem mērķiem vāktus datus, kas nav «uzlaboti» plaša patēriņa vajadzībām, tādējādi atgādinot par cilvēka kā novērotāja un interpretētāja lomu datu apstrādē.
Semiconductor darbi tiek regulāri eksponēti nozīmīgās izstādēs un festivālos visā pasaulē no Venēcijas biennāles līdz Parīzes Baltajai naktij. Un ne velti, jo Semiconductor ir vieni no pārliecinošākajiem digitālās un postdigitālās audiovizuālās mākslas autoriem.4