Vācija trešdien piedzīvoja katastrofu obligāciju tirgos: tā pārdeva desmit gadu parādzīmes 3,6 miljardu eiro (2,53 miljardu latu) vērtībā, lai gan piedāvājuma kopapjoms sasniedza sešus miljardus. Tas norāda, ka krīzes sekas pārņem arī Eiropas stabilākās ekonomikas un sūta brīdinājumu Francijai, ka tai var nākties šķirties no rūpīgi sargātā AAA kredītreitinga.
Ceturtdien, lai kaltu eiro glābšanas plānus, Strasbūrā tikās Francijas un Vācijas līderi, kuriem pievienojās Itālijas premjers Mario Monti. Kā uzsvērusi Francijas valdības pārstāve, tikšanās mērķis ir «izrādīt atbalstu M. Monti un viņa reformu politikai».
Tomēr sarunās liela vērība pievērsta franču un vācu domstarpībām par Eiropas Centrālās bankas (ECB) lomu eirozonas stiprināšanā. «Es uzskatu un ticu, ka attaisnosies viedokļi par to, ka ECB būtu jāspēlē galvenā loma uzticības atgūšanā,» Francijas ārlietu ministrs Alēns Žipē paziņoja France Inter radio. Izskanējušas ieceres, ka ECB varētu darboties kā aizdevēja tām parādos slīgstošajām valstīm, kas augsto procentu likmju dēļ nespēj piesaistīt līdzekļus.
Krasākās domstarpības Eiropas ekonomikas smagsvaru starpā ir par kopējo eirozonas obligāciju izveidi. Par to trešdien paziņoja arī Eiropas Komisija (EK). Vācija EK priekšlikumu nodēvējusi par «satraucošu un nepiemērotu». Valsts iebilst pret kopējām eiroobligācijām, baidoties no strauja aizņemšanās izmaksu kāpuma. Ceturtdienas tikšanās laikā kanclere uzstāja, ka vēlas izmaiņas ES līgumā, par ko nav sajūsmā Francija. «Valstis, kas nepilda stabilitātes paktu, jāsoda,» uzsvēra A. Merkele, piebilstot, ka tas palīdzētu nodrošināt kārtību un atturētu no pārkāpuma atkārtošanas.
Analītiķi, biržu pārstāvji un amatpersonas «arvien vairāk runā par eiro beigām», ziņoja raidsabiedrība BBC. Tomēr izšķirošais brīdis eiro nākotnes noskaidrošanai esot jau pavisam tuvu. Kā aptaujā noskaidrojusi ziņu aģentūra Reuters, 14 no 20 prominentiem ekspertiem un bijušajiem politiķiem piekrīt, ka pašreizējā veidola eirozonai drīz būs gals. Turklāt puse domā, ka radīsies «zonas elite», proti, tajā paliks vien finansiāli stabilākās valstis.