Rīgā +16 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Metalurgs turpina, Daugava beidz

Favorīta statusu attaisnoja tikai viens no diviem Latvijas klubiem, kas ceturtdien aizvadīja UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmās kārtas atbildes spēles. Liepājas metalurga futbolisti mājās ar 4:0 (divu spēļu summā 6-0) sagrāva Sanmarīno La Fiorita, bet Daugavpils Daugava savā laukumā nenosargāja neizšķirtu pret Lietuvas Sūduva - zaudējums ar 2:3 un izstāšanās no Eirokausiem. Divu spēļu summā gan neizšķirts 3-3, bet tālāk iekļuva Sūduva, jo tā guva vairāk vārtu izbraukumā.

Liepājniekiem savu skatītāju priekšā lieliski padevās mača atklātne. Jau pēc 50 spēlētām sekundēm Vladimirs Kamešs raidīja bumbu La Fiorita vārtu tīklā. Metalurgi izkombinējās līdz sitienam tik ātri, ka viesu komandas aizsargi pat nepakustējās Kameša virzienā, tikai noplātīja rokas, pieprasot no līnījtiesneša aizmugures stāvokļa fiksēšanu.

Metalurgs turpināja uzbrukt arī pēc izvirzīšanās vadībā un mača 15. minūtē nopelnīja tiesības izpildīt 11 metru soda sitienu. Bumbu punktā novietoja uzbrucējs Kamešs, kurš Latvijas kausa finālā «pendeļu» sērijā nepiedalījās, to pamatojot ar to, ka nemēdz sist vienpadsmitmetriniekus - atbildības nasta esot par smagu. Viņa sistā bumba nelidoja pašā vārtu stūrī, tāpēc viesu mazais vārtsargs (viņa augums ir 179 centimetri) Simone Montenari bumbu atsita.

Liepājas metalurgs pamatsastāvā arī šoreiz centra pussargu pozīcijās spēlēja pēc pamatampluā centra aizsargi Ritus Krjauklis un Oskars Kļava. Tas sekmēja bumbas atņemšanu laukuma vidusdaļā, bet uzbrukumu veidošanā bieži vien noveda pie neprecīzām piespēlēm un bumbas zaudēšanas. Šī iemesla dēļ otrajā puslaikā Krjauklis tika samainīts vietām ar spēli malējā aizsarga pozīcijā sākušo Genadiju Soloņicinu, un tas deva vēlamo efektu. Liepājnieku saspēle kļuva precīzāka, kas ļāva gūt vēl trīs vārtus.

2. kārtā Metalurgs spēlēs pret Polijas čempionāta bronzas laureāti Varšavas Legia.