Zinātniekus iedvesmoja vaboles, kas spēj noturēties pie auga lapas ar spēku, kas simtkārt pārsniedz paša kukaiņa svaru. Viņi eksperimentiem izgatavojuši ierīci, kas molekulu līmenī rada lipīgu saiti. Ierīce sastāv no divām plakanām plāksnēm. Augšējā ir izgriezti caurumi - katrs no tiem ir tikai dažus simtus mikronu (metra miljonā daļa) plats. Apakšējā plāksnē ir ūdens. Starp abām plāksnēm ir porains materiāls, kurā ar deviņu voltu bateriju tiek radīts elektriskais lauks, kas liek ūdenim sūkties caur sīkajiem caurumiem uz augšējo kārtu. Pilienu virsmas spraigums liek tiem pieķerties pie vēl kādas virsmas - gandrīz tāpat kā ūdens «salipina» divas stikla plāksnes.
Aprīkojot apavu zoles vai cimdus ar šādu materiālu, varēs iegūt apģērba gabalus, kas pieķersies pie virsmas kā visjaudīgākais magnēts. Lai piesūcekņa valkātāji varētu spert soli, kāju nāksies atraut no virsmas. Tā kā ar fizisku spēku to nevarēs, ikreiz nāksies izslēgt «līmes efektu».
«Mūsu ikdienas pieredzē šie spēki ir relatīvi vāji,» vortālam LiveScience skaidroja Kornela universitātes biomolekulārās inženierijas un ķīmijas profesors Pols Stīns, «taču, ja tos rada lielā daudzumā un tos var kontrolēt tā, kā to dara vaboles, tad var iegūt stipru pielipšanas spēku.»