Nauris norāda, ka tas, ko viņi darīs uz skatuves, būšot nopietns darbs: «Protams, mums arī gribētos ņemt rokā grābekļus un slotas, lai piedalītos sestdien notiekošajā Lielajā talkā. Taču man šķiet, ka tikpat vērtīgs darbs ir bērniem izstāstīt un parādīt, kas lācītim vēderā jeb kas ir opera, orķestris, diriģents, dekorācijas, rekvizīti, dziedātāji.»
Evita Zālīte viņam piebalso: ir ļoti būtiski audzināt operas skatītājus, līdz ar to šādi izglītojošie koncerti ir svētīgs pasākums. «Ir taču tik daudz cilvēku, kas ne reizi nav spēruši kāju Operā, jo viņiem šķiet, kas tas ir ārkārtīgi elitārs pasākums. Tāpēc mēs bērniem un viņu vecākiem gribam parādīt, ka tā nemaz nav. Un, ja kādreiz jaunietis izdomās apmeklēt Operu, viņam vismaz būs kāds priekšstats, kas tas īsti ir,» saka E. Zālīte.
Ar līdzīgu Leļļu operas koncertuzvedumu koncerta dalībnieki pērn decembrī viesojās deviņos Latvijas bērnunamos. «Jutām, ka šis stāsts bērnus aizkustināja. Tagad papildinātajā versijā rādīsim to Rīgā, un varēsim parādīt arī operas slepeno pusi,» priecājas dziedātāji. Šoreiz atšķirībā no citiem projekta koncertiem bērni kāpt uz skatuves un aptaustīt dziedātājus nevarēs, tomēr garlaikoties nevajadzēšot.
E. Zālīte un N. Puntulis uz skatuves nebūs vieni, izrādē piedalās arī Pinokio, kura lomā iejutīsies vai nu Juris Lisenko vai Ikars Samardžijevs, Evijas Martinsones vai Ingas Šļubovskas atveidotā Malvīne, Pjēro (Viesturs Jansons vai Ansis Tālbergs), Jura Ādamsona Artemons, Guntara Ruņģa izteiksmīgais Karabass Barabass, Armanda Siliņa Runcis un koncerta scenārija autores Dagnes Reinikas atveidotā Lupatu Lelle, kā arī LNO orķestra mūziķi diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā. «Tātad būsim gandrīz visi, izņemot kori, Dūņu veci un bruņurupucieni Tortilu,» secina Nauris, kuru šis projekts esot aizrāvis ne pa jokam.
Operas mākslinieki sestdien gaida ciemos visus interesentus, arī pieaugušos. Skatītājiem būs iespēja iegādāties īpašu ilustrētu Operas vārdnīcu, kurā būs izlasāms viss par terminiem un operas uzveduma sastāvdaļām.