Čehijas laikraksts _Mlada fronta Dnes_ ziņo, ka pēc šī gadījuma briti nolēma, ka daudz drošāk ir sadarboties ar dāņu karavīriem. Čehu specvienības komandieri taisnojās, ka viņiem nebija dotas skaidras instrukcijas, kādos gadījumos viņi drīkst iesaistīties cīņā.
Līdzīga izvairīšanās no cīņas raksturīga vēl vairāku valstu vienībām. Piemēram, Vācijai ir viens no lielākajiem kontingentiem Afganistānā, taču vācu karavīri izvietoti galvenokārt mierīgākajos Afganistānas ziemeļu rajonos, kur viņiem nedraud tik lielas briesmas.
Vāciešiem jāpakļaujas stingriem noteikumiem, saskaņā ar kuriem viņi drīkst piedalīties cīņā. Kritiķi ironizē, ka vācu karavīri Afganistānā vairāk nodarbojas ar dzīves baudīšanu, nevis cīņu pret Taliban. Šīs runas pastiprinājās pēc tam, kad atklājās, ka vācu kontingents Afganistānā gada laikā patērējis 990 000 litru alus jeb vairāk nekā 250 litru uz vienu karavīru.
Vācijas un vairāku citu valstu politiķi vēlas, lai viņu karavīri piedalītos galvenokārt Afganistānas armijas apmācībā un miera uzturēšanas operācijās, nevis bruņotā cīņā pret Taliban. Šāda nostāja izraisa ASV neapmierinātību, jo amerikāņi uzskata, ka eiropiešu atturība mazina izredzes sakaut Taliban un nostiprināt ilgstošu mieru Afganistānā.
Pēc amerikāņu domām, viss NATO misijas smagums gulstas uz ASV un dažu sabiedroto pleciem. Afganistānas dienvidos, kur notiek aktīvākā cīņa pret Taliban, izvietoti galvenokārt ASV, Lielbritānijas, Kanādas un Nīderlandes karavīri. Šīs valstis arī cietušas lielākos zaudējumus. Starptautiskās koalīcijas spēki Afganistānā kopš kara sākuma zaudējuši 1141 karavīru, no tiem 972 kritušie jeb 85% ir uz šo četru valstu rēķina.
ASV mudina sabiedrotos sniegt lielāku ieguldījumu Afganistānas misijā, jo bez visu sabiedroto atbalsta būs grūti cerēt uz panākumiem cīņā pret Taliban. ASV savu kontingentu plāno palielināt līdz 68 000 karavīru, bet ar to ASV iespējas būs gandrīz izsmeltas, jo vēl jau turpinās misija Irākā, no kurienes daudzas citas valstis ir aizgājušas. Rietumvalstis uzskata, ka nākotnē Afganistānā izvietoto karavīru skaitu varēs samazināt, jo atbildību par valsts drošību varēs uzņemties pašas Afganistānas armija. Paredzams, ka pēc dažiem gadiem Afganistānas armijā būs jau vairāk nekā 130 000 karavīru.