Rīgā +16 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Neatlika uz pēdējo brīdi

Smagā atbildības nasta izrādījās paceļama. Latvijas futbola virslīgas priekšpēdējā kārtā Daugavpils Daugava ar uzvaru pār pēdējās vietas īpašnieci Gulbeni varēja sev priekšlaikus nodrošināt čempiones titulu. Lai arī uzvara ar 3:1 nenāca viegli, Daugavai izdevās pirmoreiz kluba pastāvēšanas vēsturē aizvest čempionu kausu uz Latgales lielāko pilsētu.

Svarīgajā spēlē Rīgā Arkādijas mākslīgā seguma laukumā daugavpiliešiem bija jāiztiek bez diviem uzbrukuma līderiem. Čempionāta labākais vārtu guvējs Mamuka Gongadze un Latvijas izlases kandidāts Andrejs Kovaļovs sakrāto brīdinājumu dēļ spēli skatījās no malas. Taču viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc šī sezona Daugavai padevusies sekmīgāka nekā jebkad iepriekš, ir pamatsastāvam atbilstoši rezervisti. Tāpēc abu nepiedalīšanās mačā pret virslīgas pastarīti Daugavas spēli pārāk neietekmēja.

Nominālā laukuma saimnieka Gulbenes aizsardzības centrs jau ar pirmajām spēles minūtēm sāka plaisāt. Izniekojis vairākas labas iespējas mača sākumā, 18. minūtē nigērietis Stenlijs Ibe tomēr prata atklāt spēles rezultātu, bet vēl pēc dažām minūtēm no centra zonas Daugavas pārsvaru dubultoja 38 gadus vecais komandas kapteinis Mihails Ziziļevs.

Kā pēc spēles atzina Daugavas galvenais treneris Ivans Tabanovs, galvenais uzdevums bija trīs punkti, nevis skaista spēle. Tas bija redzams arī laukumā. Pēc izvirzīšanās vadībā ar 2:0 Daugava spēlēja bez lieka riska. Tomēr spiediena mazināšanās uz Gulbenes vārtiem ļāva vidzemniekiem atgūt spēles pavedienu, un 2. puslaika sākumā Artūrs Karašausks ar skaistu tālsitienu vienus vārtus atguva. Tobrīd šķita, ka nu Daugavas uzvara vairs nav akmenī kalta.

Taču tā nebija ilgi. Pieredzes bagātākie Daugavpils komandas vīri pamācīja jauno Edgaru Jermolajevu, lai tas agresīvāk spēlē uzbrukumā. Dažas sekundes pēc pamācības uzklausīšanas Daugavas malējais uzbrucējs izdarīja asu centrējumu Gulbenes soda laukumā, kas noveda pie divu vārtu pārsvara atjaunošanas - Gulbenes aizsargs Ivans Gluško raidīja bumbu savos vārtos.

Otrreiz daugavpilieši uz tā paša grābekļa nekāpa un neļāva Gulbenei atkārtoti samazināt vārtu starpību, lai gan iespējas pastarītei bija.

Tabanovs līdz pat finālsvilpei nevarēja atslābināties. Kā moldāvs pats atzina pēc mača, apziņa, ka spēle uzvarēta un čempionu tituls iegūts, parādījās tikai tad, kad sākās kompensācijas laiks.

Daugavai pēdējās kārtas spēlē mājās pret Ventspili vairs neko nevajag, bet Tabanovs solīja, ka komanda spēlēs pēc labākās sirdsapziņas.

Virslīgas 35. kārta: Gulbene - Daugava 1:3 (Karašausks 50. - Ibe 18., Ziziļevs 25., Gluško (s. v.) 55.), Liepājas metalurgs - Daugava Rīga 4:0 (Kamešs 35., Kalns 53., 70., Afanasjevs 90.), Skonto - Metta/Latvijas Universitāte 5:0 (Labuks 18., 56., Mingazovs 42., Maksimenko 69., Pētersons 87.), Spartaks - Jelgava 1:1 (Agudelo 48. - Sumaila 58.), Ventspils - Jūrmala 2:1 (Saito 77., 78. - Aleksejevs 73.)

1. Atkal nerealizē «pendeli»
Skonto uzbrucējs Tads Labuks nerealizēja 11 metru soda sitienu otrajā spēlē pēc kārtas. Viņam un komandai par laimi tas neliedza Skonto svinēt uzvaras Rīgas derbijos ar Daugavu Rīga un Metta/LU.
2. Laikus atcerējās, ka ir snaiperis
Ventspils mājas spēlē ar Jūrmalu nonāca iedzinējos, bet divus vārtus divās minūtēs guva japānis Josuke Saito. Otrs labākais čempionāta vārtu guvējs Ventspilī ir krietni mazāk rezultatīvs nekā sezonas sākumā Gulbenē.
3. Gongadzi interesē konkurenti
Čempionāta labākais vārtu guvējs Daugavas uzbrucējs Mamuka Gongadze, kurš pret Gulbeni nespēlēja, puslaiku pārtraukumā jautāja žurnālistiem, kuri futbolisti guvuši vārtus citās virslīgas spēlēs. Interesē, vai netiks apsteigts snaiperu sarakstā.
4. Jelgava iekļūst komforta zonā
Jelgavas 1:1 neizšķirts viesos ar Spartaku garantējis Zemgales klubam mierīgu pēdējo kārtu. Nu vairs pat teorētiski nedraud pārspēles par palikšanu virslīgā.
5. Ilūkste iekļūst virslīgā
Latvijas 1. līgā Ilūkstes NSS viesos ar 4:2 uzveica Tukumu 2000, nodrošinot sev vietu nākamsezon virslīgā, jo neatkarīgi no pēdējās kārtas būs labākā komanda 1. līgā starp nedublieru komandām.