Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Neļāva viesiem izglābties

Iesākot sarežģītu rudens-ziemas spēļu posmu VTB Vienotās basketbola līgas sezonā, VEF Rīga savā laukumā izcīnīja vērtīgu uzvaru ar 94:93 pār bijušā komandas trenera Ramūna Butauta vadīto Astana. Lai gan pretinieks nebūt nebija spēcīgākajā sastāvā un tam tika dota iespēja Arēnā Rīga atgūties pēc 21 punkta deficīta, šī bija situācija, kad iznākums bija svarīgāks par parādīto sniegumu. No nākamajām deviņām vefiešu spēlēm Vienotajā līgā tikai divas notiks Rīgā, turklāt tajās pretī būs Eirolīgas klubi Maskavas CSKA un Krasnodaras Lokomotiv-Kubaņ.

Latvijas un Kazahstānas čempioni sezonas sākumā bija guvuši tikai pa vienai uzvarai, tāpēc šī spēle bija ārkārtīgi nozīmīga pozitīvu emociju saglabāšanai. Ramūnam Butautam Rīgā joprojām nācās iztikt bez neapšaubāmiem komandas līderiem Džerija Džonsona, Adama Kempa un Nika Keinera-Medlija, bet Kazahstānas basketbola produkcija nebija gatava viņus pienācīgi aizstāt. VEF Rīga komandai to izdevās izmantot un pirmajā puslaikā ar vairākiem izrāvieniem vispirms iegūt 13, pēc tam - pat 21 punkta pārsvaru. Diemžēl to neizdevās padarīt par izšķirošu pavērsienu cīņā par uzvaru. Pēc pirmajām kļūdām uzbrukumā pajuka arī aizsardzība, un atlikušie Astanas kluba leģionāri ātri vien sadeldēja mājinieku pārsvaru un galotni komandas sagaidīja līdzvērtīgās pozīcijās. Rīdzinieku sastāvā līdera lomu uzņēmās pieredzējušais spānis Hijermo Ruvio, kurš guva pēdējos astoņus VEF komandas punktus, tostarp aukstasinīgi realizējot soda metienus, bet Astana komandu iegāza Rustama Jargalijeva kļūda, saņemot bumbu uzbrukumā astoņas sekundes pirms spēles beigām.

«Esmu gandarīts par uzvaru, jo ir grūti, ja visu laiku centies, bet netiec pie panākuma. Spēlētāji var būt lepni par pirmo puslaiku, jo veiktais izrāviens bija viņu nopelns,» komandu pēc spēles paslavēja galvenais treneris Karloss Frade. Viņaprāt, pārsvaru liedza nosargāt nerealizētie brīvie metieni no groza apakšas otrā puslaika sākumā. «Nepalielinājām pārsvaru un devām pretiniekiem iespējas gūt vieglus punktus. Galotnē puiši parādīja cīņassparu zem groziem, cīņā par neitrālām bumbām. Parādīja vēlmi uzvarēt. Domāju, šī uzvara padarīs mūs labākus.»

Trenera pēdējā piebilde būs ļoti svarīga turpmākajos mēnešos, jo Vienotajā līgā priekšā trīs izbraukuma spēles pret tiešajiem konkurentiem cīņā par dalību izslēgšanas turnīrā - Saratovas Avtodor, Loimā Bisons un Tbilisi Vita.