Svētdiena, 22. septembris
Maigurs, Mārica, Māris

Neprata uzvarēt

Otrajā puslaikā izsējuši 21 punkta pārsvaru, VEF Rīga basketbolisti piedzīvoja sāpīgu neveiksmi Vienotās līgas turnīra tabulas lejasgala komandu duelī Somijā pret Loimā Bisons (82:83). Pretinieki spēles gaitā vadībā tika vien divas reizes - abas pēdējās 15 sekundēs. Bisons tā bija otrā uzvara, bet VEF Rīga - septītais zaudējums deviņās spēlēs.

Sastāvā atgriežoties iepriekš savainotajam saspēles vadītājam Ingum Jakovičam, VEF Rīga šķīrās no viņa amata brāļa Keneta Smita, kurš pirmajos mēnešos tā arī nespēja pārliecināt par savu lietderību. Kaut arī iepriekš treneris Karloss Frade par Jakoviča izredzēm uzreiz iekļauties komandas spēlē izteicās piesardzīgi, madonietis savā šīs sezonas pirmajā Vienotās līgas spēlē uzreiz devās starta piecniekā un veicināja sekmīgo sākumu. Vispirms nelielu pārsvaru ļāva iegūt mērķtiecīga spēle uz groza apakšā esošo Mārtiņu Meieru, kuram mājinieku sastāvā neatradās gabarītos atbilstoša pretinieka, bet pēcāk spēlē labi iesaistījās zviedru aizsargs Ludvigs Hakansons. Tam visam pamatā bija arī labs darbs aizsardzībā, piespiežot Bisons basketbolistus uzbrukt no sarežģītām situācijām, tāpēc pirmā puslaika beigās izdevās iegūt pat 21 punkta pārsvaru.

Diemžēl pēc pārtraukuma spēles gaita krasi mainījās. Rīdzinieki sāka spēlēt pārlieku lēni, kas liedza tikt brīvās metienu pozīcijās. Bisons spēlētāji krietni precīzāk uzbruka no distances, vairākkārt trāpot arī ļoti sarežģītus metienus, un izšķirošā ceturkšņa sākumā uz tablo jau bija neizšķirts (65:65). Ar trīs precīzu tālmetienu sēriju vefieši atguva pārsvaru, taču galotnē to tomēr nenosargāja. Pēdējās sekundēs pieļauta vefiešu kļūda ļāva somiem pārņemt vadību, un, lai gan Jānis Bērziņš ar sarežģītu metienu deva cerību uzvarēt, pēdējās trīs sekundēs neveiksmīga aizsardzība to dzēsa, jo no groza tuvuma trāpīja Tuka Koti.