Rīgā +16 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Nesteidzīgi «nokausēja»

Pirmo uzvaru Pasaules kausa kvalifikācijā gan guva, bet ne tik viegli, kā daudzās vārtu gūšanas iespējas ļāva vēlēties. Latvijas futbola izlase savā laukumā ar 2:0 pieveica G grupas pastarīti Lihtenšteinu.

Mājinieki spēli sāka ar pavisam citiem četriem futbolistiem flangos. Diskvalificēto Latvijas izlases pamatsastāva malējo aizsargu Oskara Kļavas un Ritus Krjaukļa pozīcijās valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Starkovs, kā tika paredzēts, laukumā sūtīja Nauri Bulvīti un Ritvaru Ruginu. Taču tās nebija vienīgās izmaiņas sarkanbaltsarkano pamatsastāvā salīdzinājumā ar kvalifikācijas cikla iepriekšējās spēlēs ierasto. Pēc pabāla snieguma pagājušo piektdien Bratislavā uz rezervistu soliņa tika atstāti abi malējie pussargi Aleksejs Višņakovs un Ivans Lukjanovs. Viņu vietā ar pirmajām minūtēm laukumā devās uzbrucēji Vladimirs Kamešs un Māris Verpakov-skis. Pārējais sastāvs palika nemainīgs.

Pirms spēles bija bažas par Skonto stadiona laukuma kvalitāti, kas pēdējā mēneša laikā bija nožēlojama. Taču gods godam - zāliens tika sagatavots nepieciešamajā kvalitātē un «uz papīra» vājākajai Lihtenšteinai diezin vai tādēļ bija kādas priekšrocības. Lai gan spēli aktīvāk sāka viesi.

Jau no pirmajām minūtēm kļuva skaidrs, ka Lihtenšteina mēģinās apdraudēt Andra Vaņina sargātos vārtus pie pirmās iespējas un no gandrīz jebkuras distances. Lietutiņš arī bija labvēlīgs šādai taktikai, taču diez vai tā būtu citādāka arī sausā laikā. Lihtenšteina spēlēja ar četriem centra pussargiem, sākumā aktīvi presingojot Latvijas izlasi tās laukuma pusē. Taču apstāklis, ka liela daļa viesu komandas futbolistu nav profesionāli futbolisti, lika bažīties, cik tad ilgi viņu fiziskā sagatavotība ļaus šādi spēlēt. Arī Lihtenšteinas spēles pieteikumā ierakstītie pieci rezervisti, no kuriem viens bija vārtsargs, neliecināja par plašām sastāva rotēšanas un svaigu spēku sūtīšanas iespējām.

Par laimi Latvijas izlasei, vairākums Lihtenšteinas sitienu no distances gāja secen Vaņina vārtiem. Latvija gan nesteidzās apdraudēt viesu vārtus, pacietīgi gaidot savu iespēju. Spēles septītajā minūtē pirmo tādu sagaidīja uzbrucējs Artjoms Rudņevs, taču to neizmantoja. Toties pirmais precīzais sitiens pretinieku vārtu rāmī sasniedza savu mērķi. Pirmoreiz pamatsastāvā izgājušais Kamešs «noguldīja» Lihtenšteinas aizsargu un vārtsargu, raidot bumbu tuvajā stūrī, - trenera lēmums atmaksājās.

Laikam ritot, Latvija savu pārsvaru un spiedienu uz pretinieku vārtiem tikai audzēja. Pirmā puslaika izskaņā pie Cengiza Bicera sargātajiem vārtiem brieda moments pēc momenta. Otrajā puslaikā, neskatoties uz brīžiem nedrošo spēli, izdevās iesākto novest līdz galam un uzvarēt.

Otrdien vakarā G grupā spēlēja arī Bosnija un Hercegovina - Lietuva, Slovākija - Grieķija.