«Zirgi ir ļoti sociālas būtnes, kas lieto dažādas ķermeņa kustības un sejas grimases, lai komunicētu cits ar citu,» Discovery News stāstījis Līans Prūps, kurš vadījis pētījumu par zirgu komunikācijas prasmēm. Pagātnē zirgi lielākoties tikuši cildināti ķermeņa uzbūves un spēka dēļ, bijuši gan transportlīdzeklis tālu ceļu pārvarēšanā, gan neaizstājami palīgi lauku darbos. Tomēr mūsdienās arvien vairāk tiek novērtētas zirgu spējas saprast cilvēku. Arī zirgu pētnieku uzmanības lokā arvien biežāk nonāk cilvēku un zirgu savstarpējās attiecības un to pozitīvā ietekme. Ne velti pasaulē popularitāti guvusi reitterapija jeb ārstniecība ar zirgu palīdzību: izjāžu laikā tiek ārstētas ne vien balsta un kustību, elpošanas, sirds un asinsvadu orgānu saslimšanas, bet atzinību guvusi arī zirgu spēja sniegt cilvēkiem psiholoģisku mierinājumu. Dažviet Amerikā popularitāti guvušas laulību konsultāciju firmas, kas sola nogludināt ģimenē samilzušās problēmas, sēdinot laulātos zirga mugurā.
Taču, kamēr zinātnieki vēl diskutē, kā zirgus vispareizāk apmācīt, lai izpaustos to maz izmantotais komunikācijas potenciāls, suņus tiem pagaidām neizkonkurēt. Vēstures attīstības gaitā tie iemācījušies lieliski atminēt cilvēka vēlmes, tādējādi kļūstot par Homo sapiens neaizstājamiem sabiedrotajiem. «Suņi, visticamāk, pieradināti tieši tādēļ, ka spēj atminēt cilvēka pārraidītos signālus,» norādījis L. Prūps.
Lai gan zirgi ir spējīgi uztvert ļoti smalkus cilvēka sūtītus signālus, bieži vien tos atturot dažāda veida garīgas barjeras, kas varētu būt radušās zirgu ekspluatācijas gaitā. Tomēr dzīvnieki izrāda cilvēkiem ārkārtīgu pieķeršanos, ja vien pret tiem izturas ar mīlestību. Turklāt zirgs pat pēc ilgas šķiršanās gadiem atceras cilvēku - draugu.