Pasākuma organizētāji vēlas, lai Latvija būtu moderna, nacionāla valsts, un šim tematam veltītus pasākumos sola arī turpmāk.
VL-TB/LNNK atsevišķas pēdējā laika aktivitātes, piemēram, par abortu skaita ierobežošanu, pēc R. Zīles domām, var par apvienību radīt neskaidru iespaidu, «bet tas skats nav tik šaurs». EP deputāts gan uzsvēra, ka šis nav partijas pasākums. Uz to bija uzaicināti arī studenti, viņu pasniedzēji, kā arī citu radniecīgu politisko spēku pārstāvji. Daži, piemēram, Saeimas deputāte Ingūna Rībena (Vienotība), ielūgumam bija atsaukušies. No Nacionālās apvienības uz konferenci galvenokārt bija ieradušies Tēvzemei un brīvībai/LNNK biedri un viņu kolēģi no Dāvja Stalta vadītās biedrības Demokrātiskie patrioti.
Mainīgajā pasaulē tas ir izaicinājums - saglabāt nacionāli konservatīvās vērtības, atbildīgi pārstāvot šo politikas virzienu, uzskata R. Zīle. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK) aicināja konservatīvo vērtību nesējus «nepalikt klusētājiem, bet aizstāvēt valsts pamatus, kaunīgi nenovēršoties no latviskas Latvijas uzsvēršanas». Šīs ideoloģijas pārstāvjiem esot svarīgi apvienot pēc iespējas vairāk līdzīgi domājošo plašākās organizācijās un nešķelties, piebilda ministrs. Konservatīvo politiku pārstāv daļa Vienotības, kā arī daļa Reformu partijas biedru. Taču kopš Tautas partijas likvidācijas VL-TB/LNNK ir vienīgais Saeimā pārstāvētais nacionāli konservatīvais spēks.
Pavasarī uz sarunu par konservatīvām vērtībām mediju pārstāvjus un citus interesentus bija uzaicinājusi arī bijušo Tautas partijas biedru Edgara Zalāna un Māra Riekstiņa pārstāvētā biedrība Populares Latvija. SKDS direktors Arnis Kaktiņš toreiz parādīja klātesošajiem pētījumu par Latvijas sabiedrības attieksmi pret konservatīvo politiku, par kuru informēja arī R. Zīles rīkotā pasākuma dalībniekus. Aptauja atklāj, ka tikai 16% aptaujāto sevi uzskata par konservatīvās politikas piekritējiem, taču, kad viņiem piedāvā atbildēt uz konkrētiem jautājumiem, tad atklājas, ka šīs idejas pārstāv 50%. Arī palasot politiķu ierakstus sociālajā vietnē twitter.com, sociologs pamanījis, ka viņu paustie uzskati nesakrīt ar pārstāvēto ideoloģiju.