Rīgā +17 °C
Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Nikars uzvar RABA, finālsērijā līdzsvars

Labāka vārtu gūšanas iespēju realizācija ļāva pēdējo četru gadu Latvijas čempionam futzālā Nikaram izlīdzināt rezultātu finālsērijā. Sestdien RABA uzvaras gadījumā varēja nodrošināt sev pirmo čempiona titulu sešu gadu laikā, bet fināla ceturtajā spēlē ar 4:1 uzvarēja Nikars. Sērijā līdz trim uzvarām rezultāts kļuva 2-2, un čempiona noskaidrošana atlikta uz piektdienu.

Spēli Rīgas Olimpiskajā sporta centrā šoreiz tiesāja arbitri no Somijas. Latvijas Futbola federācija (LFF) ārzemju tiesnešus šim mačam pieaicinājusi, pateicoties Eiropas Futbola federāciju (UEFA) tiesnešu pieredzes savstarpējai apmaiņas programmai. Tādējādi arī Latvijas tiesnešiem vēlāk būs iespēja doties apkalpot Somijas telpu futbola čempionāta spēles. Taču ārzemju tiesnešu pieaicināšana saistīta arī ar nekārtībām iepriekšējās finālsērijas spēlēs, kad Nikars līdzjutēji apšaubīja tiesnešu godīgumu.

Nikars futzālisti pirms mača bija bezdibeņa malā un bez atkāpšanās ceļa, tāpēc jau no pirmajām minūtēm aktīvi presingoja RABA spēlētājus viņu laukuma pusē. Taču nominālie mājinieki pāris reižu aizbēga bīstamos pretuzbrukumos, kas palika neizmantoti, un Nikars sāka spēlēt mazliet piesardzīgāk.

Abu komandu nevēlēšanos piekāpties nevienā cīņas epizodē apliecina arī daudzie pārkāpumi mača sākumā. Tieši izspēlējot standartsituāciju, Nikars atklāja rezultātu - pēc soda sitiena Igors Dacko sita spēcīgi vārtu augšējā stūrī, neatstājot nekādu cerību RABA vārtsargam Aigaram Bondaram, kurš ir viens no reālākajiem pretendentiem uz finālsērijas labākā spēlētāja titulu.

RABA spēlētājiem netrūka iespēju atspēlēties, bet allaž kaut kā pietrūka uzbrukuma noslēgumā. Tikmēr nikarieši izmantoja savas iespējas un otrā puslaika vidū jau panāca pārliecinošu vadību ar 4:0. Portugālis Arnaldu atdeva divas filigrānas rezultatīvas piespēles un vēl paguva uz rezervistu soliņa pavicināt krekliņu, atvēsinot komandas biedru galvas. RABA gan pusi otrā puslaika spēlēja bez vārtsarga, bet vairāk par vieniem vārtiem gūt neizdevās.

Finālsērijas pēdējā, piektā, spēle notiks 27. aprīlī pulksten 21 Rīgas OSC hallē.